banner864

Şanlıurfa'da Suriyeli ile yemek kavgası yaşandı 18 Temmuz 2014, 12:16

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Suriyeliler gerginlik çıkardı. Aşevinde dağıtılan yemekten fazla almak isteyen bir Suriyeli görevlilerle tartıştı. Çıkan olaylarda 2 kişi yaralandı.

Şanlıurfa'da Suriyeli ile yemek kavgası yaşandı paylaşan: ulusalkanal
Kahramanmaraş, Gaziantep ve Adana'da gerginlik çıkaran Suriyeliler, şimdi de Şanlıurfa'da kavga çıkardı.

Olay, akşam saatlerinde Ulucami Mahallesi'ndeki aşevinde yaşandı. İftarda dağıtılan yemek için sıraya giren Suriyeli, fazla yemek istedi.

Görevliler fazla yemek vermeyince kavga çıktı. Suriye uyruklu kişi ile bir görevli çıkan kavgada yaralandı. Yaralılar ambulansla Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Bu sırada hastaneye giden vatandaşlar, olay çıkaran Suriyelilere tepki gösterdi. Yurttaşları hastaneye yaklaştırmayan polisin sert müdahalesi dikkatlerden kaçmadı.

Aşevi sorumlusu Şehmuz Öztürk, yaşadığı olayı anlattı.

Mersin'inin Akdeniz İlçesi'nde ise Suriyelilere ait işyerleri Belediye ve zabıta ekiplerince denetlendi.

Esnaf odalarının şikayeti üzerine yapılan denetimlerde, işyeri sahipleri hakkında tutanak tutuldu. Denetimlerde Suriyeliler tarafından açılmış 37 işyeri tespit edildi. Bunlardan 5'inin işlerin kötü gitmesi nedeniyle Suriyeliler tarafından 8'inin çalışma ve işyeri izni olmadığı için zabıtalarca kapatıldığı, 24 işyerine ise eksik evraklarını tamamlamaları için süre tanındığı belirtildi.


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar