banner864

Şehit kızı 23 yıldır bayramı babasız kutluyor 17 Temmuz 2015, 11:21

Diyarbakır'da 1991 yılında bölücü terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu şehit olan polis memuru Fazıl Bahar'ın 23 yaşındaki kızı 23 yıldır bayramları babasız kutluyor.
Polis memuru olan Fazıl Bahar, 1991 yılında hayatını çok sevdiği Hatice Bahar ile birleştirdi. Diyarbakır'da görev yapan Bahar ailesi buraya yerleşti. Evlilikler mutlu bir şekilde devam ediyor çift bir de bebek bekliyordu. 1991 yılında bölücü terör örgütü PKK'nın kurduğu pusu da polis memuru Bahar şehit düştü. Hatice Bahar eşi şehit olduğunda 4 aylık hamileydi. Şehit Bahar toprağa verildi 5 ay sonra bir kızı dünyaya geldi.
Anne Hatice Bahar kızına Fazilet ismini verdi. Fazilet aradan 23 yıl geçti genç bir kız oldu üniversitenin ekonomi bölümünde okuyor ama hiçbir bayramda babası yanında olamadı. Bu aileyi bu Ramazan Bayramı'nda Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Adana İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ziyaret etti. Vali Büyük, genç kız ve annesiyle sohbet ederek her zaman yanlarında olduklarını kapıların açık olduğunu söyleyip bayramlarını kutladı.
Fazilet Bahar, ziyaretten çok memnun olduklarını, vali ve diğer devlet büyüklerinin buraya kadar gelmesinin kendilerine önem verdiklerinin göstergesi olduğunu belirterek, "Babam şehit olduğunda ben doğmamıştım şimdi 23 yaşındayım. Babamı hiç görmedim kalabalık bir ailede büyüdüm o yüzden yokluğunu çok hissetmedim ama tabi ki baba yokluğu vardır yine de. Ben şöyle de şanslıyım hiç görmemiş olmamdan dolayı yani öyle düşünüyorum, ben hem görüp sonradan kaybetmeyi yaşamadım" dedi.
Şehidin eşi Hatice Bahar ise vali ve devlet büyüklerinin düşünüp kendilerini ziyaret etmelerinden çok memnun kaldığını söyleyerek, "Allah’ım devlete millete zarar vermesin, güç kuvvet versin. Yani dua ediyorum ben her vakit dua ederim Allah’ım güç kuvvet versin teröristlere fırsat vermesin, Allah’ım kötü niyetlilere fırsat vermesin yarabbim. Hep dualarımda bu var. Eşim Diyarbakır’da şehit oldu 1991 yılında. Biz 11 ay evli kaldık ama yani ben sanki böyle uzun bir zaman gibi geliyor. çok şükür çok mutlu yaşadık 11 ay o kısa bir zaman bana çok uzunmuş gibi geliyor. Yani her zaman da dua ederim Allah’ım inşallah güzel yerdedir diye" şeklinde konuştu.

İHA 

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar