banner864

Sertel’e “Orman Davası”ndan beraat 11 Nisan 2014, 12:58

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Hatıra Ormanı'nda 2010 yılı 29 Ekim Cumhuriyet bayramında yaşanan ağaç katliamının ardından, İGC Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atila Sertel'in özellikle "Bu Orman Bölge Müdürü İzmir'de olduğu sürece hiçbir ağaç güvence altında değildir" sözler nedeniyle dönemin İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi'nin Başkan Atila Sertel aleyhine açmış olduğu "hakaret" ve "ceza" davasında kovuşturulmanın ertelenmesine karar verildi.
İzmir eski Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi’nin, Atila Sertel aleyhine açmış olduğu 7 bin 500 liralık manevi tazminat davası reddedilirken, hakaret ve ceza davasında ise 6352 Sayılı Yasanın geçici 1/1-b maddesi gereğince kovuşturmanın ertelenmesi yönünde karar çıktı.

Sertel: Karar anlamlı ve önemli
Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atila Sertel, “İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı sıfatıyla kişileri hedef almaktan ziyade, yapılan yanlışlığı gözler önüne sermek, cemiyetimizin hakkını, hukukunu savunmak ve ormana isimleri verilen merhum gazetecilerin anılarına sahip çıkmak adına yürüttüğümüz bu mücadele mahkeme tarafından alınan bu karar önemli ve anlamlıdır. Ayrıca İzmir'de ağaç katliamı yapan bu şahıs daha sonra Orman Genel Müdürü yapılarak taltif edilmiştir. Gezi olaylarında, ODTÜ ormanlarının katlinde, üçüncü havaalanı ve yolu yapımında milyonlarca ağaç katledilirken bu şahıs Orman Genel Müdürü'dür. Bu genel müdür ve onu iktidara getirenler olduğu sürece Türkiye'de hiç bir ağacın güvencesi yoktur” dedi.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder