banner864

'Sessiz Çığlık' bu hafta bayrak için yükseltildi 14 Haziran 2014, 16:33

Adalet ve Özgürlük Arayışının Sürdürüldüğü Vardiya Bizde Platformunun 'Sessiz Çığlık' Eyleminde Bayrak İndirilmesine Sert Tepki Gösterildi

Adalet ve Özgürlük Arayışının Sürdürüldüğü Vardiya Bizde Platformunun 'Sessiz Çığlık' Eyleminde Bayrak İndirilmesine Sert Tepki Gösterildi

 

    Vardiya Bizde Platformu üyeleri 90. 'sessiz çığlık' için yine alanlardaydı. Kapalı Yol Kışlahan'da bir araya gelen platform üyeleri "Hak, Hukuk, Adalet" diye haykırdılar. Diyarbakır Lice'de ve Musul'da meydana gelen bayrak indirme olayı Platformun da gündemindeydi. Bayrak indirilmesine tepki gösteren platform üyeleri bir gerçekliğin altını kalın çizgilerle çizdiler; 'Ergenekon, Balyoz vb. uydurma davalarla tutuklu komutanların görevlerinin başında olmak yerine hapishanelerde olması ve Türk Ordusunun etkisiz hale getirilmesi amaçlandı. Bayrak indirilmesi olayı, yurtsever komutanların görev başında olmaması ve Türk Ordusu'nun üzerinde oynanan oyunların büyük oranda başarıya ulaştığının bir göstergesidir.'

     Hak, hukuk ve adalet arayışında yürekler 90. kez tutsak komutanların özgürlüğü için attı, talepler ve öfke 90. kez 'sessiz çığlık' la haykırıldı. Vardiya Bizde Platformunun üyeleri yine adalet ve özgürlük için alanlardaydı. Platform üyeleri Antalya'da her hafta cumartesi günü olduğu gibi yine Kapalı Yol Kışlahan'da bir araya geldiler. Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde ve Musul'da Türk Konsolosluğu'nda meydana gelen bayrak indirme olayına tepki gösteren platform üyeleri her hafta taşıdıkları bağımsızlık bayrağını bu hafta daha yükseklere kaldırdılar. Platform adına ilk açıklama Gazi Yüzbaşı Orhan Güler den geldi. Güler, Ergenekon, Balyoz vb. uydurma davalarla amaçlananların büyük oranda başarıya ulaşmasını Türk Bayrağı'nın gönderden indirilmesi olayı ile ilişkilendirerek, bu olaya hiç bir yetkilinin ses çıkartmamasını istenen hedefe ulaşıldığının göstergesi olarak değerlendirdi. Güler şöyle konuştu; "Bu davalarla, Türkiye Cumhuriyetine yapılacak saldırılara mani olabileceği değerlendirilen Türk Ordusunun şerefli mensuplarının itibarsızlaştırılması, halkın gözünde küçük düşürülmesi ve böylece etkisiz kılınması amaçlanmış, maalesef bunda da büyük oranda başarılı olunmuştur. Diyarbakır ve Musul'da teröristler tarafından Türk Bayrağının indirilmesi ve buna hiç bir yetkilinin ses çıkartmaması, istenen hedefe ulaşıldığını açıkça ortaya koymaktadır."

    "Bu ülke sahipsiz değildir ve Yüce Türk Milleti bir gün bu suçun hesabını mutlaka soracaktır" diyen Güler, her şeye rağmen hukuk ve adalete olan inançlarını koruduklarını belirterek başta Anayasa Mahkemesi olmak üzere yetkili tüm kurumları görevlerini yerine getirmeye çağırdı.

 

    Platform adına ikinci açıklama Emekli Albay Teoman Şanal'dan geldi. Diyarbakır'daki bayrak indirme olayının gerçekleştiği 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'nda görevli 5 komutandan 4'ünün uydurma Balyoz Davası'ndan hapiste olduğunu belirten Şanal, "İnanıyoruz ki o komutanlar bugün uydurma Balyoz Davası'ndan hapiste değil de, Kışlası'nda görevinin başında olsaydı, o bayrağı indirmek için giren terörist giremez, direğe tırmanamaz, tırmansa da o bayrak yerine kendisi inerdi aşağıya" diyerek hem tepkisini sertçe dile getirdi, hem de davalarla amaçlanan gerçeği tüm çıplakla gözler önüne serdi.

     Bugün etkisiz hale getirilmiş ve itibarı azaltılmış bir Ordu olmasaydı IŞİD teröristlerinin Musul'daki konsolosluğumuzda Türk Bayrağını indirme cesaretini gösteremeyeceklerini dile getiren Şanal, "Türk Ordusu'nun gölgesi bile Ortadoğu'ya yeterdi" diye konuştu. Şanal şöyle devam etti; "Oradaki 30-40 Özel Harekatçı Polisimiz en az 300-400 IŞİD teröristini yere sermeden o bayrak inmezdi. Çünkü onlarda etkisizleştirildi. Tekrar hatırlatıyoruz; bu uydurma davaları planlayan kumpasçılar ve onun paraleli işbirlikçiler, bugün yurt içindeki ve yurt dışındaki teröristlerle işbirliği içindedirler. Vatanı bölmektedirler."

  

   Türk Bayraklarının, tutuklu komutanların resimlerinin bulunduğu pankartların, Türkçe ve İngilizce yazılı dövizlerin taşındığı Vardiya Bizde Platformunun eylemine İşçi Partisi, ADD, TESUD ve TGB de katılarak destek verdi. Bir yurttaşın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün resmi ve Türk Bayrağı karşısında dakikalarca selam durması duygulu anlar yaşanmasına sebep oldu.

Haber: Devrim Dönmez Koçak
Fotoğraf: Merve Demirağ
ulusalkanal.com.tr  

Etiketler

Yorum Gönder