Siirt'ten kötü haber! 5 ölü, 1 kayıp! 25 Ağustos 2014, 08:57

Siirt'te Alkumru Barajı taştı. Baraj kapaklarının açılmasıyla da bölgede piknik yapan yurttaşlar sularının altında kaldı. Olayda 5 kişi hayatını kaybetti. 1 kişi ise hala kayıp.
Siirt'te Alkumru Barajı taştı. Baraj kapaklarının açılmasıyla da bölgede piknik yapan yurttaşlar sularının altında kaldı. Olayda 5 kişi hayatını kaybetti. 1 kişi ise hala kayıp.

Siirt'in Tillo ilçesinde Botan Çayı üzerine inşa edilen Alkumru Baraj'ında yaşanan taşkında 5 kişi hayatını kaybetti. 1 kişi de kayboldu.

Olay dün akşam üstü 18.00 sıralarında yaşandı. Botan Çayı'nda piknik yapan yurttaşlar, barajın taşmasıyla korku dolu anlar yaşadı. Şirket, taşkını engellemek için baraj kapaklarını açtı.

Piknikçiler panik halinde kaçmaya başladı, bir çok kişi suya kapılıp süreklendi.

Sulara kapılan yurttaşların hayatta kalma mücadelesi saniye saniye amatör kameralarla böyle kaydedildi.

İhbar üzerine bölgeye gelen arama kurtarma ekipleri çalışmalara başladı. Ekipler yeterli olmayınca, yakınları sular altında kalan yurttaşlar kendi imkanlarıyla akrabalarını aradı.

Çalışmalar sonunda 5 kişinin cansız badenine ulaşıldı. Senem Parlakdüşer adlı yurttaş ise hala kayıp.

Olayda çok sayıda kayıp olduğu söylentileri üzerine, yüzlerce kişi Siirt Devlet Hastanesi’ni işgal etti, yetkilileri istifaya çağırdı.

Limak Holding ise yaşananlarda ihmal olduğunu yalanladı. Suçu alanda piknik yapan yurttaşlara attı.


Limak Holding: Olaydan etkilenen vatandaşlarımızın baraj sahasında girilmesi yasak olan bölgeye girmiş. Prosedürlerimiz gereği siren ve anonslarla da uyarı yaptık. Ancak hiç istemediğimiz bu üzücü durum meydana geldi.

Yurttaşlar ise firmanın "uyarı yaptık" açıklamalarının doğru olmadığını söyledi.

Siirt'te yaşanan talihsiz olayın ardından Şırnak'ın Cizre İlçe Belediyesi nehir kenarında bulunan ailelerin olası bir taşkınına karşı hazırlıklı ve dikkatli olmaları için anonslar yaptı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar