Şimdi de sözlü tacizler başladı 10 Temmuz 2014, 18:47

Esenyurt'ta Caferilerin ibadet ettiği Muhammediye Camii'ne yönelik saldırılardan sonra bu kez sokakta sözlü tacizler başladı. Cami'den çıkıp evine giden yurttaşlar, kimliği belirsiz kişilerce, "Burada ezanınızı okutmayacağız" diyerek tehdit edildi.

Şimdi de sözlü tacizler başladı paylaşan: ulusalkanal
İstanbul Esenyurt'ta yaşayan Caferilere yönelik, yaklaşık on gün önce başlayan tehditler Emiyet'e bilidirilmesine rağmen güvenlik önlemi alınmadı. Önce camileri kundaklandı, bir sonraki gece de cami talan edildi.

İstanbul'da örgütlenme merkezlerinin Esenyurt olduğu iddia edilen IŞİD militanları bu kez ahaliyi sokakta tacize başladı.

Sokak başlarında toplanan 2 -3 kişilik gruplar camiden çıkan yurttaşları, "Burada ezanınızı okutmayacağız" diyerek tehdit etti.

Soğukkanlılıklarını koruyan Caferiler tehditlerin toplumu birbirine düşürmek amacıyla yapıldığını söyledi.

Caferi imamlardan, Hz. Ebu Talib Cami İmamı Ali Salmanlı, oyuna gelmeyceklerini söyledi, hükümeti eleştirdi.

Olaylardan iki gün sonra bölgede güvenlik önlem alan Emniyet, bir kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Şahsın Emniyet'teki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez akşam üzeri Muhammediye Camii'ne gitti. Dernek yönetimi ve bölgede yaşayan Caferilerle görüştü.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar