banner864

Sıralarına karanfil koydular 29 Ekim 2014, 05:35

TIR çarpması sonucu ölen 3 liseli toprağa verildi
TIR çarpması sonucu ölen 3 liseli toprağa verildi
AFYONKARAHİSAR'ın Çay İlçesi'nde yol kenarında yürüdükleri sırada TIR çarpması sonucu yaşamını yitiren 3 lise öğrencisi toprağa verildi. Çay İlçesi Pazarağaç Beldesi'nde dün akşam meydana gelen kazada, Mersin'den Denizli'ye giden S.B. yönetimindeki 1945-R plakalı TIR, yol kenarında yürüyen Çay Çok Programlı Anadolu Lisesi 1'inci sınıf öğrencileri, üçü de 15 yaşındaki Ahmet Şimşek, Muhammet Akay ve Tolga Bulut'a çarptı. Kazada Ahmet Şimşek olay yerinde, Muhammet Akay ambulansla hastaneye götürülürken yolda, Tolga Bulut ise Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

Kazada ölen 3 öğrenci için bugün Pazarağaç Beldesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Garnizon Komutanı Yzb. Ferit Kahriman, Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Çınar, Çay Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Polat, öğretmen ve arkadaşları katıldı. Öğle vakti Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından belde mezarlığına defnedilen öğrencilerin aileleri büyük üzüntü yaşadı.

SIRALARINA KARANFİL KOYDULAR


Öğrencilerin okuduğu lisede de tören yapıldı. Okul müdürü Mustafa Polat, olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirtirken, "Sakin, temiz ve çalışkan öğrencilerdi. Liseye yeni başlamışlardı. İlk sınavlarını dün olmuşlardı, onun heyecanını yaşıyorlardı" dedi. Sınıf arkadaşları ise arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken, oturdukları sıralara karanfil bıraktı


Muzaffer NAL/ÇAY (Afyonkarahisar), (DHA) -

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar