banner864

Sivas'ta Gezi şehitleri ve Berkin için fidan dikildi 12 Mart 2014, 12:55

Berkin Elvan için Sivas meydanında eylem yapıldı. Gezi direniş şehitleri ve Berkin Elvan için fidan dikildi.
)
Akşam saat 17:00'da toplanan Sivas Halkı bir gün önceki devrim şehitleri adına Sivas'ın Meydanına diktikleri fidanın etrafına Berkin
Elvan resimleri ile bir resim sergisi yaptı.

Daha sonrasında yürüyüşe geçen kitlenin önüne polis barikatı kuruldu, uzun süren görüşmeler sonucu barikat açılarak Kongre Müzesinin önünde basın açıklaması yapılarak dağınıldı.

Eyleme Sivas Millet Vekili: Malik Ecder Özdemir'de katıldı. Sivas TGB il Başkanı : Furkan Derecik'in yaptığı basın açıklamasında; Berkin kardeşimizi bugün toprağa verdik, kardeşimizi yaşarken rahat bırakmayanlar kafasından gaz kapsülü ile vuranlar, komada iken de hastane önünde müdahale ederek huzur vermemiştir şimdi toprağa verdik hala çocuk yaştaki kardeşimizi teröristlik ile suçlamaktadırlar. Bu yıkılan iktidar korkularından kaynaklıdır. Son günlerde yurtseverlerin tahliye edilmesine de değinen Derecik artık 21. Yüzyıl Türk Devrim tarihinin önsöz kısmı tamamlanmıştır, artık geriye devrimi yapmak ve tamamlamak kalmıştır dedi sonrasında Sivas Millet Vekili: Malik Ecder Özdemir'de Berkin Elvan için duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

İstiklal Marşımızın okuduktan sonra halk olaysız bir şekilde dağıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar