banner864

Sosyal medya aracılığıyla kavuşan kardeşleri ölüm ayırdı 08 Temmuz 2015, 12:52

MUĞLA'da 38 yıl önce evlatlık verilen ve geçen yıl bir araya gelebilen iki kardeşi, ölüm ayırdı. Sosyal medya aracılığıyla kavuşan kardeşlerden 53 yaşındaki Mehmet Küçükdemirel, böbrek yetmezliğinden bu sabah yaşamını yitirdi.
Muğla'nın Göktepe Mahallesi'nde çoban Hasan Küçükdemirel ve ev kadını Adile Küçükdemirel'in çocukları olan 11 kardeş, küçük yaşlarda Ege Bölgesi'nin değişik illerine evlatlık verildi. Yoksulluk nedeniyle çeşitli illere savrulan kardeşler, birbirlerinin varlığından habersiz yeni yuvalarında yaşamlarını sürdürdü. 1976 yılında farklı ailelere evlatlık verilen 11 kardeşten Mehmet Küçükdemirel ile kardeşi Dilek Ekin Tengül, 38 yıl sonra sosyal paylaşım sitesi faceebok'tan birbirini bulup buluştu.

BÖBREK YETMEZLİĞİ

Hasret gideren iki kardeşin sevinci bir yıl sürdü. Kentin merkez ilçesi Menteşe'de yalnız yaşayan Boncuk lakaplı Mehmet Küçükdemirel, geçen pazartesi sabah yolda yürürken aniden rahatsızlandı. Ambulansla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Küçükdemirel'e yapılan tetkiklerde böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Yoğun bakım servisinde tedaviye alınan Küçükdemirel, bu sabah yaşamını yitirdi. Ölüm haberi başta, 38 yıl sonra bulduğu ağabeyini bir yıl sonra yitiren Dilek Ekin Tengül olmak üzere Mehmet Küçükdemirel'in yakınlarını üzüntüye boğdu. Mehmet Küçükdemirel'in bugün öğlende Kurşunlu Camii'nde kılınacak namazın ardından Göktepe Mahallesi'nde toprağa verileceği belirtildi.

Öte yandan Menteşe Belediye Başkanlığı yetkilileri tarafından geçen 1 Temmuz'da 53 yaşına giren Küçükdemirel'in doğum günü kutlanmıştı.

DHA 
Etiketler

Yorum Gönder