banner864

Şüpheli çantaya 'şüphesiz' yaklaşım 23 Ocak 2015, 17:52

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde yol kenarına bırakılan şüpheli çanta polisleri harekete geçirdi.
Yol kenarına bırakılan şüpheli çantaya aldırış etmeyen vatandaşlar ve bomba imha uzmanının kamuflajını giymeden şüpheli çantaya müdahale etmesi gözlerden kaçmadı.

İstanbul' da üst üste gelen şüpheli çanta ihbarlarından biriside İstanbul Bağcılar'dan geldi. Edinilen bilgiye göre; olay Bağcılar'da bir pide dükkanının önünde meydana geldi. Otobüsten inen çarşaflı bir kadın yaklaştığı kadına bavulunu emanet ederek 5 dakikaya kadar geleceğim dedi. 5 dakika kadar bekleyen kadın, çanta sahini kadının uzun bir süre gelmemesi üzerine polise haber verdi. kısa bir sure içinde olay yerine gelen polis çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. meraklı kalabalık ise alınan önlemleri dikkate almayarak ısrarla çantanın yanından geçmeye devam etti.

Olay yerine gelen bomba imha uzmanının herhangi bir tehlikeye karşı kamuflajını giymeden ve yeterli güvenlik tedbiri alınmadan çantaya müdahale etmesi dikkat çekti. fünyesiz açılan çantadan elbiselerin çıkması ile çevredeki vatandaşlar rahat bir nefes aldı.  (İHA)

Yorum Gönder