banner864

Sürgüne giderken az daha canından oluyorlardı 18 Haziran 2015, 16:38

Antalya'da sürgündeki belediye işçilerini taşıyan servis kaza yaptı. 3 kişinin yaralandığı kazada sürgüne gönderilen diğer çalışanların kısa süre önce mahkeme kararıyla yürütmeyi durdurma almasından dolayı serviste olmamaları olası facianın önüne geçti
AKP'li Büyükşehir Belediyesinin çalışanlarına yönelik uyguladığı sürgün az daha faciaya sebep oluyordu. Sürgünde ki işçilerin içinde bulunduğu servis aracı sabah saatlerinde Antalya'dan Kaş'a giderken Elmalı ilçesi yakınlarında kaza yaptı. 07 C 1756 plakalı servisin hatalı sollama yapan araçla çarpışmamak için direksiyonunu kırdığı, bu sebeple şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu servisin devrildiği öğrenildi. Araç şoförü ile Kaş'ın Ova Mahallesine sürgüne gönderilen Recep Kaçar ve Bülent Oktay kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Kumluca Devlet Hastanesi'ne kaldırılan işçilerin herhangi bir sağlık sorunu olmadığı fakat hastaneden rapor aldığı öğrenildi. Sürgüne gönderilen çalışanların kısa süre önce mahkeme kararıyla yürütmeyi durdurma aldığı için serviste olmaması, olası bir facianın eşiğinden dönülmesini sağladı.

Yerel seçimlerin ardından belediye taşeron çalışanlarına ve personeline yönelik kıyım, işten çıkartma, mobbing ve sürgünlerle sık sık gündeme gelen AKP'li Büyükşehir Belediyesi'nin işçilere yönelik uygulamaları insan hakları ihlali olarak resmiyet kazanmıştı. AKP'li Büyükşehir Belediyesi bununla da yetinmemiş olacak ki, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte evlerinden çıkarak işlerine servisle giden belediye çalışanlarının, 26 Haziran itibariyle servis imkanlarının da elinden alınacağı öğrenildi. Belediye çalışanlarına, AKP'li Belediye'nin 'kendi imkanlarınızla gidin' talimatı verdiği iddia edildi.

Haber: Merve Demirağ
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder