banner864

Suriye sınırındaki Beşaslan Köyü'ne jandarma operasyonu 07 Ekim 2013, 15:02

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne bağlı Beşaslan Köyü'ne jandarma tarafından operasyon düzenlendi. Köylüler, köy girişine traktör, römork ve tarım aletleriyle barikat kurup askerlerin geçişini engellemeye çalıştı.
 Suriye sınırında, akaryakıt kaçakçılığı ile gündeme gelen Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne bağlı Beşaslan Köyü'ne jandarma tarafından operasyon düzenlendi.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı yaklaşık 400 asker, saat 04.00 sıralarında zırhlı araçlarla Suriye sınırına yaklaşık 500 metre uzaklıktaki Beşaslan Köyü'ne geldi.

Köylüler, TOMA ve akrep olarak adlandırılan zırhlı araçlarla köye girmek isteyen jandarmalara tarım aletleriyle karşı koydu. Köylüler traktör ve römorklarlayolu kapattı.

Jandarmalar ile köylüler arasında sert tartışmalar yaşandı. Köylüler, askerlerin köye girişini engellemeye çalışırken, bazı binalardan ateşler ve dumanlar yükseldi.

Köylüler, öğrencilerin ilçedeki okullara gitmesine ve diyaliz hastalarının tedavi için köyden ayrılmasına da izin vermedi.

Beşaslan Köyü'nde 28 Eylül'de asker ve bir grup köylü arasında yaşanan arbedede 40 yaşındaki İbrahim Ersöz hayatını kaybetmişti.
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar