banner864

Tehlikeli yıkım yürekleri ağza getirdi 05 Ağustos 2015, 17:39

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bir binada baret ve kemer dahil hiç bir güvenlik önlemi olmadan yıkım çalışması yapan işçi, yürekleri ağza getirdi.
 Olay, Eyyübiye ilçesi Saray Önü Caddesi'nde yaşandı. İş yeri olarak kullanılan 3 katlı binanın en üst katına çıkan işçi, yıkım çalışmalarını hiçbir güvenlik tedbiri almadan gerçekleştirdi. Yıkımda, binanın bitişiğindeki diğer binalara zarar verilmemesi için iş makinesi kullanılmadığı öğrenildi. Baret ve emniyet kemeri olmayan işçi, yoldan geçen araçlar ve vatandaşlara aldırmadan hiltiyle binayı yıkmaya çalıştı. Her an düşme tehlikesiyle burun buruna olan işçi, üzerine bastığı kirişi dikkatle yıkmaya çalıştı.


Yıkıma zaman zaman terini silmek için ara veren işçi, yıkımın çok zor ve tehlikeli olduğunu belirtti. Tehlikeli olması nedeniyle kimsenin işi yapmadığını belirten işçi, kendisinin ise ekmek parası için çalışmaya mecbur olduğunu ifade etti. İsmi öğrenilemeyen işçinin tehlikeli çalışması, yürekleri ağza getirdi.


Öte yandan, yıkımda esnasında düşen molozların yoldan geçenlere ve etraftaki iş yerlerine zarar vermemesi için bina çevresine branda çekildiği belirtildi.


İHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar