Tek odada yaşam mücadelesi 09 Mayıs 2015, 11:40

ÇANAKKALE'nin Tevfikiye Köyü'nde tek odalı barakada yaşayan 4'ü çocuk 6 kişilik aile fertleri, zor durumda olduklarını belirterek hayırseverlerden yardım istedi
 Tevfikiye Köyü'ndeki çoban kulübesinde zor şartlarda yaşayan 5 çocuk annesi Emine Kanatlı'nın hayatı, yürek burktu. Tunceli'de evlenen Emine Kanatlı, geçimsizlik üzerine 12 yıl önce eşini terk etti. İlk çocuğunu kocasının ailesinin yanında Tunceli'de bırakan Emine Kanatlı, küçük kızıyla birlikte Çanakkale'ye yerleşti. Burada Coşkun Yarbay ile birlikte yaşamaya başlayan Kanatlı'nın ikinci ilişkisinden en küçüğü 5 en büyüğü 9 yaşlarında 3 çocuğu daha oldu. İlk eşine ulaşamadığı için hala boşanamayan Emine Kanatlı ile birlikte yaşadığı 33 yaşındaki Coşkun Yarbay, günü birlik işlerde 40 lira yevmiyeyle çalışmaya başladı. İş bulmakta zorlanan ve zor duruma düşen çift, hayırseverlerden ve devletten yardım istedi.

300 METRE SIRTINDA SU TAŞIYOR

Her gün 3 kez 300 metre uzaklıktaki çeşmeden su taşıdığını söyleyen Emine Kanatlı, "Dört tane çocuğumdan ikisi okuyor. Çocuklarım mum ışığında karanlıkta ders çalışıyorlar. Yetkililerden yardım bekliyorum. Yaşadığımız yerde elektrik de yok, su da. Devlet bize yardım etsin" dedi.

HAYALİNDE BİLGİSAYAR VAR

Kumkale İlkokulu'nda okuyan 3'üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Şahin, mum ışığında ders çalışarak öğrenimini sürdürüyor. Şahin Kanatlı, "Akşamları mum ışığında dersimi çalışıyorum. Mum olmadığında ise çalışamıyorum. Elektriğimiz olmadığı için televizyon da izleyemiyorum. Hiçbir şeyim yok. En büyük hayalim bir bilgisayarımın olması" diye konuştu.

Mustafa SUİÇMEZ/ ÇANAKKALE, (DHA)

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar