banner864

Tekel arazisine rezidans 27 Ocak 2015, 19:24

İzmir'de Tekel'e ait arsa ve arazilerin nüfuzlu kişilere rezidans yapılması için satıldığı belirlendi. Skandal, Büyükşehir Belediyesince onaylanan imar planındaki değişiklikle ortaya çıktı.
Tartışmalı bir şekilde özelleştirilen Tekel'e ait arazilerin de rezidans yapılması için satıldığı ortaya çıktı.

Büyük bölümü yabancı sigara şirketlerine satılan Tekel'in, İzmir'deki arsa ve arazilerinin büyük aile şirketlerine devredildiği öğrenildi.

İzmir Alsancak’taki 7 bin 699 metrekarelik arazi için düzenlenen ihaleyi 2009'da Gürel ve Karabacak ailelerinin oluşturduğu İzmir Ortak Girişim Grubu almıştı.

Ancak belediye ile ihaleyi alan ortaklık arasında imar sorunu yaşandı. Sorun uzun süre çözülemeyince Karabacak şirketi ortaklıktan çekildi.

Gürel şirketinin, satın aldığı Tekel arazilerinin imar planlarını değiştirttiği ve arazilere rezidans yapılacağı ortaya çıktı.

Toplam 7 bin 699 metrekare büyüklüğündeki arsanın, değiştirilen imar planları İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde askıya çıkarıldı. Planlar 17 Şubat’a kadar askıda kalacak

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

E. Özaydin :

eger , rant iyi ise akp. gözünün yasina bakmaz !... kanuna kitaba uyudurulur , neden ikitidar oldugunun geregi yapilir , diger yagma alanlarida böyle yapilmadi mi ?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar