banner864

Telefon dolandırıcılarını bu kez o tuzağa düşürdü 02 Ağustos 2015, 14:21

Bartın’da bir vatandaş, kendisini telefonla arayarak kredi kartı bilgilerini isteyen telefon dolandırıcısının sesini kaydetti.
Bartın’da erkek kuaförlüğü işiyle uğraşan 30 yaşındaki Emre Okutur, telefonla dolandırılmak istediğini söyledi. Okutur, telefon dolandırıcısı olduğunu anladığı kişinin sesini kaydetti. Emre Okutur, kendisini arayıp dolandırmak isteyen numarayı polise ihbar edeceğini ifade etti.

“İNSANLARIN DOLANDIRILMASINI İSTEMİYORUM”

Dolandırıcının kendisini Türkiye Özel Sağlık Sigortaları Müdürü olarak tanıttığını ifade eden Emre Okutur, başından geçen olayı şöyle anlattı: “Bugün yabancı bir numara tarafından arandım. Çalıştığım esnada aradı ve bende açtım telefonu, bu durumdan şüphelendim. Ve kendisinden bilgilerini vermesini istedim. Bana bazı sigorta prosedürlerden bahsetti. Sigorta işlemlerinde böyle bir şey yapmadığım için kandırıldığımı hissettim. Dolandırıcı olduğu belliydi, ben de sesini kaydettim. Benden kredi kartımın ön yüzündeki ve arka yüzündeki bulunan rakamları istedi ve daha sonra şifremi istedi. Ben de 'kart bilgilerimi veremem hesabıma yatırın parayı' dedim. O da 'size o şekilde yardımcı olamayız ancak kart bilgilerinizi verirseniz yardımcı olabiliriz' dedi. Ben de 'o para sizinde kalsın' diyerek telefonu kapattım. İnsanların dolandırılmasını istemiyorum.”

İHA 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar