banner864

TEM'de kaza! Tonlarcası yola döküldü 28 Mayıs 2015, 14:26

TEM bağlantı yolunda damper kapağı açılan hafriyat kamyonunun içerisindeki tonlarca moloz yola döküldü. Arkadan gelen araçlar manevralarla yola dökülen hafriyattan kaçabildi. Kamyon şoförü Serhan Taşçı, “Kapak arızalıydı. Yüklü araba olduğu için açılmış” dedi.
Hürriyet'ten Fırat Alkaç'ın haberine göre, Okmeydanı-TEM bağlantı yolunda seyir halindeki hafriyat kamyonunun damper kapağının açılmasıyla tonlarca moloz yola döküldü. Kapağın açıldığından haberi olmayan şoför Serhan Taşçı ise yoluna devam eti.

Yaklaşık 600 metre boyunca ilerleyen şoförü diğer araç sürücüleri uyardı. Dökülen hafriyat nedeniyle Okmeydanı’ndan itibaren bölgede yoğun trafik oluştu. Bağlantı yollarına giren araçlar ise geri dönmek zorunda kaldı.''Nasıl açıldığını anlamadım''
Olayın ardından hafriyatın döküldüğü yola çok sayıda temizlik ekibi ve kepçeler gönderildi. Trafiğin tamamen durma noktasına geldiği yolda yaklaşık bir saat boyunca temizlik çalışmaları sürdü.

Yolun trafiğe açılmasından sonra polis ekipleri kamyon şoförü Serhan Taşçı’ya ceza kesti.Taşçı, yaptığı açıklamada “Aracın içerisi hafriyat doluydu. Sağ şeritten ilerliyordum. Birden damperin kapağı açıldı. Bu şekilde ilerlerken gürültü gelmeye başladı. Aynadan baktığımda hafriyatın yola döküldüğü gördüm. Diğer sürücüler de beni uyardı. Kapağın nasıl açıldığını bilmiyorum. Kapak daha önce de arızalanmıştı” dedi.

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar