TEM trafiğe kapandı 24 Haziran 2015, 00:04

TEM Otoyolu'nun Edirne istikameti, Bağcılar mevkiinde toprak yüklü kamyonun devrilmesi nedeniyle kapandı.Ulaşım, yan yoldan kontrollü olarak sağlanıyor. Yaralanan kamyon sürücüsü ise hastaneye kaldırıldı.
Kaza, saat 22.00 sıralarında TEM Otoyolu, Bağcılar mevkii, Edirne istikametinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ahmet Akman yönetimindeki 34 EC 6109 plakalı kasasında bidon ve çuvallar içinde erezyon toprağı yüklü kamyon, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak devrildi. Yaralanan sürücü, olay yerine gelen sağlık ekipleri ve vatandaşların yardımıyla araçtan çıkartılıp, ambulansla Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan sürücünün durumunun iyi olduğu öğrenildi.

TEM ULAŞIMA KAPANDI, UZUN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU

Kaza nedeniyle, TEM Otoyolu Edirne istikameti ulaşıma kapandı. Araçlar yan yola yönlendirilerek ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Kapanan yol nedeniyle, TEM Otoyolu Sultangazi mevkiine kadar uzun araç kuyrukları oluştu.KİMYASAL MADDE KONTROLÜ YAPILDI

Olay yerine gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Acil Mücadele Aracı ve vinç yardımıyla yan yatan kamyon dikey pozisyona getirildi. Ardından da çekiciye yüklenerek olay yerinden kaldırıldı. Kaza sırasında yola yayılan ve aşırı derecede pis kokan erozyon toprağında kimyasal madde olup olmadığının belirlenmesi için, İstanbul İtfaiyesi'nin Kimyasal Madde Aracı da olay yerine geldi. Özel koruyucu kıyafetini giyen ve gaz maskesini takan bir görevli, alanda ölçüm yaptı. Gerekli kontrollerin yapılmasının ardından da belediye temizlik işçileri, iş makineleri yardımıyla yol ve çevresinde temizlik çalışması yapıyor.

3 SAAT SONRA TRAFİĞE AÇILDI

TEM Otoyolu, Edirne istikameti Bağcılar mevkiinde erozyon toprağı yüklü kamyonun devrilmesi sonucu kapanan yol, kamyonun kaldırılması ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerinin yaptığı temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından, yaklaşık 3 saat sonra tekrar trafiğe açıldı. Saat 22.00 sıralarında meydana gelen kaza nedeniyle durma noktasına gelen TEM Otoyolu Edirne istikametindeki trafik akışı da saat 01.00 sıralarında yolun açılmasının ardından normale döndü. (DHA)

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar