banner864

TGB Hollanda 2 Temmuz Sivas katliamı anması gerçekleştirdi 05 Temmuz 2014, 10:57

Türkiye Gençlik Birliği Hollanda, Sivas katliamında yaşamını yitiren aydınlarımızı andı.
TGB Hollanda 21 yıl önce gerçekleşen Sivas katliamını andı. Rotterdam Beursplein’de gerçekleşen anmaya sokaktan geçen bazı Türk vatandaşların yanı sıra Hollanda’lılarda ilgi gösterdi ve onlarda ellerine kaybettiğimiz canlarımızın fotoğraflarını alarak diğer arkadaşlarımızın yanında yer aldı.

Anma esnasında konuşma yapan TGB Rotterdam başkanı Erhan Kort konuşmasında şu sözlere yer verdi: “2 Temmuz 1993’de gericiler Amerika’nın çıkarları uğruna 33 aydınımızı acımasız bir şekilde yakarak öldürdü. Bu katliamı Alevilere dönük bir mesele olarak göstermeye çalışarak Türkiye’yi bölmek için ilk adımları atmışlardır. Sivas katliamı esnasında Cumhuriyet burada kuruldu, burada yıkılacak diye sloganlar atan gericiler bu sloganlar eşliğinde 33 aydınımıza kıymıştır.

Bu katliama ortak olan katillerin büyük bir kısmı hiç yargılanmadı ve Türkiye öyle bir noktaya getirildi ki, bu sanıkları savunan 8 avukat suan AKP milletvekili olarak mecliste.

Madımak katliamı, laik devlet değerlerine karşı bir ayaklanmadır. İşte büyüzden Türk milletinin birleşerek gericilere taviz vermemesi ve Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni geri kazanması gerekiyor. Büyüzdendir ki bu anmalar bukadar önemli. Kendimizi çevremizi aydınlatmalıyız ve milletimizi birleştirmeliyiz”.

ulusalkanal.com.tr 

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar