TGB'ye sopalarla saldırdılar 25 Ekim 2013, 19:57

Kolektifler adlı grup, İzmir Ege Üniversitesi'nde 29 Ekim'e çağrı çalışması yürüten TGB üyelerine taş ve sopalarla saldırdı.
Kampus içerisinde öğle saatlerinde 29 Ekim'e çağrı bildirileri dağıtan TGB'liler, "Kolektifler" adlı grup tarafından engellenmeye çalışıldı. Engelleme girişimi başarısız oldu.

TGB'liler, çalışmalarının ardınan bir kafede dinlendiği sırada, taşlı-sopalı saldırıya uğradı. Grup, TGB'li gençler tarafından püskürtüldü.

Kolektifler, Atatürkçü Düşünce Topluluğu'nun üniversitede yapacağı "Ataol Behramoğlu-Haluk Çetin Şiir Dinletisi"ni de engellemeye çalıştı.

Grubun "dinletiyi yaptırmayız" tehditleri havada kaldı, Behramoğlu ve Çetin, şiirlerini dolu salona okudu.

Kolektifler, saldırıyı kendilerinin yaptığını internet sitesinden itiraf etti. Sahte solcu grup 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı ırkçı ilan etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mert selimcan :

tabiki bunlar mitin solcuları. türksolu gibi. artık sağcılık ve solculuk tükenmiştir. gerçek olan şudur "milli ve gayrimilliler"

serkan acarel :

"kolektifler" kesin mit (fidan) ve akp (erdogan) tarafinden olusturulmus gruplar dir. korkuyorlar, sonunuz geldi akp, kacmak icin delik ariyacaksiniz, ama nafile, kacamiyacaksiniz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar