banner864

Trafik Parkı’nda özel engelli sınıfı 15 Temmuz 2015, 12:41

Engelli çocuklar, Küçükçekmece’deki Türkiye’nin ilk engelli eğitim sınıfına da sahip ‘Trafik Parkı’nda, trafik kurallarıyla ilgili geniş kapsamlı eğitim aldı.
 Küçükçekmece Belediyesi Trafik Eğitim Parkı özel engelli sınıfı, ilçedeki engelli çocukları ağırladı. Çocuklar trafik kurallarıyla ilgili bilgi aldı.
Engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “İlçemizde yaşayan küçük, büyük tüm engelli vatandaşların trafik kurallarını öğrenmeleri bizler için çok önemli. Bu onların ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıracak bir uygulama. Burada uzmanları tarafından özel engelli sınıfında eğitim veriliyor. Bu da ailelerin işini kolaylaştırıyor” dedi.

UYGULAMALI EĞİTİM VERİLİYOR
Engelli sınıfında öğrencilere barkovizyon eşliğinde verilen teorik genel trafik eğitiminin yanı sıra, trafik parkı içerisinde bulunan hastane, anaokulu, trafik market, üst geçit, konuk evi ve labirent gibi görsel yapılar kullanılarak uygulamalı eğitim de verildi. Trafik parkında, karşıdan karşıya geçme, ilk yardım, trafik işaretleri gibi konularda genel trafik eğitimi alan engelli öğrenciler özel eğitim parkurunda ise uygulamalı olarak araç kullanmanın kurallarını öğrendi. Eğitimler sonunda engellilere çeşitli hediyeler verilirken, sınıflara ise katılım sertifikası da verildi.

İHA

Yorum Gönder