Türk Bayrağı'nı indirmeye çalışan bir kişiyi polis bacağından vurdu 16 Temmuz 2014, 22:19

Diyarbakır ve İstanbul'daki bayrak indirme kışkırtmalarına bir yenisi eklendi. Antalya'da 19 yaşındaki Cengiz Önkol, Muratpaşa İlçesi Bahçelievler Polis Merkez'indeki Türk bayrağını indirmek istedi. Polis Önkol'u bacağından vurarak engelledi.

Antalya'da Bayrak indirmeye çalışan kişiye... paylaşan: ulusalkanal
Bayrak indirme skandalı bu kez Antalya'da yaşandı. 19 yaşındaki Cengiz Önkol adlı kişi, polis merkezindeki bayrağı indirmek isteye çalıştı.

Olay saat 8.00 sıralarında Muratpaşa Bahçelievler Polis Karakolu'nda meydana geldi. Karakola hırsızlık ihbarı bahanesiyle giren Önkol, polis merkezinin bahçesindeki bayrak direğine tırmanmaya başladı. Nöbetçi polisler olayı fark edince Önkol'a inmesi için sözlü uyarıda bulundu. 

Ancak kişi, uyarılara aldırış etmeyince iki el havaya uyarı ateşi açıldı. Önkol, bu uyarıyı da dikkate almayınca nöbetçi polis memuru tarafından sağ ayağından vuruldu. Olayla ilgili Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul açıklama yaptı.

"Bu bayrak için biz binlerce şehit verdik. Bayrağımızın üzerinde şehitlerimizin al kanı var. Ona uzanan eller muhakkak kırılır. O itibarla bayrağın inmemesi için elimizden gelen her şeyi yaparız. Arkadaşlarımızda gereğini yapmıştır. Zanlı önce hem sözlü hem de havaya ateş açılarak uyarılmıştır. Buna rağmen eylemine devam etmeye çalışan şahsa gereği yapılmıştır. Şahıs ayağından yaralı olarak yakalanmıştır. Şu anda hastanede tedavi altındadır. Şahıs ifade vermekten kaçınıyor. Savcımızın talimatı doğrultusunda hazırlık soruşturması devam ediyor. Asayiş ve terör olaylarından kaydı var"

Daha önce de birçok sabıkası bulunduğu öğrenilen Önkol, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunmayan Önkol, hakkında bayrak kanununa muhalefet suçundan soruşturma başlatıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cenap aytepe :

aslında uzanan elini vurup kırmak gerek.

önder kadan :

bunun anlamı nedir........polis in ateş etme yetkisi var ama askerin yok......anlayana......

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar