banner864

Türkiye, hükümeti sıfırla 03 Mart 2014, 12:15

TGB ve TLB'li gençler yolsuzluk ve rüşveti 'sıfırla Türkiye' eylemiyle Antalya'da da protesto etti
TGB ve TLB'li gençlerin, yolsuzluk ve rüşveti protesto ettiği 'Sıfırla Türkiye' eylemleri yurt genelinde de ses getirdi. Gençlerin Antalya'da ki eyleminde yüzlerce yurttaş bir araya geldi ve hükümetin istifasını istedi. Büyükşehir Belediyesi önünden başlayıp Cumhuriyet Meydanı'nda son bulan yürüyüşte tepki sloganları ve talepler yükseltildi. Gençlerin eylemine Antalyalıların ilgisi ve desteği yoğun oldu.

AKP ve cemaati birbirine düşüren meydanları dolduran millettir

Büyükşehir Belediyesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na "Kahrolsun AKP Diktatörlüğü", "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz", "Paralar Yetmez Hükümeti Sıfırla", "Hırsız Var", "Atatürk Gençliği Görev Başında", "Milli Meclis Milli Hükümet", "Ya İstiklal Ya Ölüm Tam Bağımsız Türkiye", "Hırsızlar Mecliste Yurtseverler Hapiste" sloganlarıyla yürüyen gençlerin eylemine Antalyalılardan tam destek geldi. Gençlerin uyarladıkları "Ey Tayyip bize üç tane, üç de yetmez beş bakan, beş de yetmez istifanı ver", "Hastane önünde hastayı soyan, okulun önünde veliyi soyan, işçiyi memuru darda bırakan, Amerikan uşağısın Tayyip Erdoğan" ve "Saldırın durmadan, Türk milleti arkanızda her zaman, gençliğe rahat yok, Silivri zindanını boşaltmadan" sloganları ve hazırladıkları karikatürlü dev pankartlar dikkat çekti. Cumhuriyet Meydanı'nda gençler adına ilk sözü alan TGB Antalya İl Başkanı Alparslan Güneş, Türkiye'nin artık hükümetsiz olduğunu söyledi. AKP ve Cemaat arasında yaşanan kavgayı, vatanseverlerin kararlı ve başı dik duruşlarının sonucu olarak değerlendiren Güneş, "Onları birbirine düşüren meydanları dolduranlardır" diye konuştu. Güneş, Türk milletinin iktidar talebiyle mücadelesini sürdürdüğünü vurguladı.

Yıkıldılar, sıra hesap sormakta

Ardından söz alan TLB Antalya İl Başkanı Egehan Soysüzen, ortalığa saçılan ayakkabı kutularının ve ses kayıtlarının kirli sistemin gerçek yüzünü ortaya koyduğunu belirtti. "Bugün Tayyip Erdoğan'ın bas bas bağırdığı paralel devlet yapılanması, AKP-ABD ve Cemaattir. Biz Türk Milleti olarak bu paralel yapıyı eğri büğrü edeceğiz. Yıktık onları, şimdi yargılama sürecindeyiz. Onları, bizi tıkmaya çalıştıkları Silivri zindanında tıkacağız" diye konuşan Soysüzen, milletin artık Atatürk devrimini tasfiye edenlerle hesaplaşacağını, onları yargılayacağını söyledi. Türk milletinin ikinci Kurtuluş Savaşını verdiğini kaydeden Soysüzen, "Bu ülkenin devrimci birikimini, aydınlarını, generallerini zindanlara tıkan bu hükümet, tarihin bize gösterdiği gibi, tıpkı Kurtuluş Savaşımız öncesindeki Damat Ferit Hükümeti gibi yıkılacaktır, kaçmaya çalışacaktır. Ancak bu sefer Türk Milletinin iradesi, milletin kararlılığı onların kaçmalarına izin vermeyecektir" ifadelerini kullandı. 

Haber: Devrim Dönmez
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar