banner864

'Türkiye'nin bölünmesine izin vermeyeceğiz' 24 Nisan 2015, 16:39

Vatan Partisi Kayseri İl Örgütü bugün Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde, Ermeni Soykırımı yalanına karşı bir basın açıklaması yaptı.
Basın açıklamasını Vatan Partisi Kayseri İl Örgütü adına Kayseri İl Yönetiminden Oktay Yıldırım gerçekleştirdi.

Oktay Yıldırım, 'Birinci Dünya Savaşı'nda Batılı emperyalist ülkeler Türk topraklarını bölmek için içerden işbirlikçiler kullandılar. Ermeniler, yüzyıllarca bir arada yaşadığımız, Millet-i Sadıka dediğimiz komşularımız, okul arkadaşlarımız, kardeşlerimizdi. Emperyalist Batının yalanlarına kandılar; komşularına, vatan savunması yapan Mehmetçiğe silah çektiler. Batılı ülkelerin üniformaları altında savaşanlar bir yana, çeteler kurup askerlerimizi arkadan vurdular. Bu sırada iki toplum arasında karşılıklı çatışmalar da yaşandı. Bir savaştı, bir karşılıklı mukateleydi.Her iki toplum da birbirini kırdı. Ülkemizi bölmek için, HOYBUN ve ASALA gibi terör örgütleri kurup canlarımıza kıydılar. Hepsiyle baş ettik, ülkemizi böldürtmedik. Avrupa Parlamentosu'nun ve bazı parlamentoların böyle kararlar almasında AKP iktidarının çok büyük payı vardır. AKP iktidarı, Kürt açılımı, Ermeni açılımı diyerek bu kararların alınmasını kolaylaştırmıştır. Milletimiz endişe etmesin, Vatan Partisi'ne güvensin. Türkiye'nin bölünmesine izin vermeyeceğiz' dedi.

Açıklama, 'Türk, Kürt, Ermeni demeden tüm Türkiye halkını Türk Milleti olarak yeniden birleştireceğiz.' diyerek sözlerine son verdi.


Betül Kahraman
ulusalkanal.com.trEtiketler

Yorum Gönder