banner864

Türkiye ve Yunanistan arasında 9 teknik konuda anlaşma sağlandı! 12 Mayıs 2015, 19:13

Yunanistan’ın işgali ettiği Türkiye’ye ait 152 ada Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Nicos Kocias’ın düzenlediği ortak basın toplantısının gündemindeydi. Bakan Çavuşoğlu "Ege’de kazalara yol açılmaması için alınabilecek tedbirleri görüştük" dedi. Kocias da Ege denizinin güvenliğine ilişkin anlaşmanın 9 teknik konuda sağlanıldığını belirtti.
Vatan Partisi’nin gündemde tuttuğu Ege’de işgal edilen 152 Türk adası Yunanistan’la yapılan görüşmelerin de gündemine girdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Nicos Kocias’ın düzenlediği ortak basın toplantısında konuya ilişkin mesajlar verildi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ege Denizi'nde Yunanistan’la bir kaza yaşamaması için güven arttırıcı önlemler alındığını belirtti. 

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nicos Kocias da 9 teknik konuda anlaşmaya varıldığını söyledi. Anlaşma konuları ve içeriği açıklanmadı.

İki lider 15 Mayıs’ta başlayacak olan Kıbrıs Müzakerelerine de değindi.

Çavuşoğlu, “2015 iyi bir fırsat, bu fırsat penceresini kaçırmayalım” dedi.

Kocias da Yunanistan hükümetinin Kıbrıs sorunuyla ilgili çözüm görüşmelerini desteklediğini kaydetti.

Öte yandan Bakan Çavuşoğlu, Yunanistan’ın Başbakan’ı Çipras’ı Türkiye’ye davet etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa şenocak :

atatürk'ün gençliğe hitabesi ey türk gençliği! birinci vazifen, türk istiklalini, türk cumhuriyetini, ilelebet mufafaza ve müdafaa etmektir. mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici, bedhahların olacaktır. bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin! bu imkan ve şerait, çok namüsait bir mahiyete tezahür edebilir. istiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder