banner864

Türkiye yağmura teslim 18 Ekim 2013, 14:17

Yağmur ve fırtına Türkiye'nin dört bir yanında etkisini artırdı. İstanbul, Antalya, Çanakkale, İzmir'de hayat felç oldu. Muğla'nın Ortaca ve Köyceğiz ilçeleri yağmur ve fırtıya teslim olurken Bodrum sahillerinde ise yazdan kalma güneşli günler hakimdi.
Yağışlı hava Kurban Bayramı'nın 4'üncü gününde de yurt genelinde etkili oldu.

İstanbul’daki sağanak yağış bugün de sürdü. Yağış nedeniyle Sultanbeyli Fatih Alt Geçidi sular altında kaldı. Geçit çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

Kartal E-5 Karayolu'nu su bastı. Yollarda mahsur kalan sürücülerin yardımına itfaiye ekipleri koştu. Baskın nedeniyle E-5’te uzun araç kuyrukları oluştu.

Antalya Kaş'ta aniden bastıran sağanak yağış tatilcileri hazırlıksız yakaladı. Bir çok yurttaş ev ve işyerlerine sığınarak yağmurun durmasını bekledi.

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde fırtına ve sağanak yağmur hayatı felç etti. Plevne İlköğretim Okulu'ndaki akasya ağacı devrildi. Bayram tatili dolayısıyla okulun boş olması, olası bir faciayı önledi. Kanalizasyonların tıkanmasıyla alt katlardaki bazı evlerin giderlerinden su fışkırdı.

İzmir’de dün öğleden sonra başlayan ve tüm gece devam eden şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle Urla’nın Özbek Köyü’nde hortum meydana geldi. Hortum, köyün okulunda, camisinde ve bazı evlerde büyük hasara yol açtı. Ağaçlar kökünden söküldü. Evlerin çatıları uçtu, elektrik telleri koptu.

Adana'da da yollar sular altında kaldı. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte etkisini artıran yağmur, nedeniyle rögar kapakları tıkandı. Bazı yollar kapandı, araçlar yolda kaldı.

Muğla Ortaca'da etkili olan hortumun turizim bitti. Sarıgerme’deki otellerde kalan turistler, ilçeyi terketmeye başladı.

Köyceğiz ilçesine bağlı Hamitköy'ü de su bastı. Narenciye bahçeleri sular altında kaldı. Namnam Çayı çevreden topladığı pislikleri Köyceğiz Gölü'ne taşıdı, gölün rengi kızıla döndü.

Köyceğiz-Ekincik Köyü arasında heyelanlar oluştu. Taş ve kayalar yola yuvarlandı. Karayolu üç saat trafiğe kapandı.

Muğla'nın Ortaca ve Köyceğiz ilçelerini hortum ve yağmur teslim alırken Bodrum'da yerli ve yabancı turistler sahillere akın etti.

Kumbahçe ve Gümbet sahilleri yerli ve yabancı turistlerle doldu. Hava sıcaklığının 29, deniz suyu sıcaklığının 21 derece olarak ölçüldüğü Bodrum sahillerinde yazdan kalma görüntüler oluştu. 


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar