banner864

Ulu Ailesi yardım eli bekliyor 27 Nisan 2015, 17:07

Onlar, ekonomik şartlar altında ezilmemeye, yaşadıkları sağlık sorunlarına rağmen hayata tutunmaya çalışan nice Türk ailesinden sadece biri.

Ulu Ailesi yardım eli bekliyor paylaşan: ulusalkanal
 Onlar, ekonomik şartlar altında ezilmemeye, yaşadıkları sağlık sorunlarına rağmen hayata tutunmaya çalışan nice Türk ailesinden sadece biri. Şırnak Cizre'de yaşayan Ulu ailesinden bahsediyoruz. Ulu ailesi rutubetten yıkılmak üzere olan iki göz evde 5'i de Akdeniz Anemisi olan çocuklarıyla yaşam savaşı veriyor. Çocuklarına bakmakta zorlanan aile, kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor....

Burası Şırnak'ın Cizre ilçesi. Ulu ailesi, bu yıkık dökük ve rutubetli evde 5 Akdeniz Anemisi hastası çocukla yaşam mücadelesi veriyor.

Baba Mehmet Ulu'nun, hasta çocuklarının tedavisi için 15 günde bir Mersin'e veya Diyarbakır'a götürmesi gerekiyor. Ancak maddi imkansızlıklar ona bile izin vermiyor.

Yaşadıkları iki odalı ev, Ulu ailesinin başına yıkılmak üzere.

Evin mutfağı da rutubetten çökmeye başlamış. Aile Sağlıklı bir insanın bile yaşayamayacağı evde 5 hasta çocuğa bakmaya çalışıyor.

2011 yılında trafik kazası geçiren Mehmet Uşu ve eşinin de sağlığı yerinde değil.

Ulu ailesi birçok kuruma başvurduğu halde geri dönüş alamamış. Onlar şimdi kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar