banner864

Ulusal Kanal'ı Digitürk'te izlemek istiyoruz 17 Mart 2015, 15:46

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile Digitürk’ün RTÜK ve mahkeme kararlarına rağmen Ulusal Kanal’a uygulanan ambargo uygulanmasını, yurttaşlara sorduk.

Yurttaşlar uygulamanın demokratik olmadığını, Ulusal Kanal’ın yasal hakkı olduğunu ve Digitürk’e alınmasını istediler.

Yurttaşlar şunları söyledi: “Biz her türlü bilginin yanındayız. Ulusal Kanal ise doğruları söyleyen birkaç kanaldan biridir. Hükümetin veya RTÜK denilen kurumun vatandaşın haber alma, doğru bilgi edinme hakkını yok sayamaz.”

Öğrenci olduğunu belirten bir yurttaş, “Bana göre haksızlık yapılmaktadır. Bütün televizyon kanallarının gerçekçi olmasını istiyorum. İnsanların düşünceleri ayrıdır, onun için Ulusal Kanal da Digitürk’e alınmalıdır.” dedi. Ayhan Meydancı, Digitürk izleyicisi ve Ulusal Kanal’ın da burada olmasını istiyor. “Ben aynı zamanda Ulusal Kanal izleyicisiyim ve Ulusal Kanal’ın da Digitürk’te olmasını istiyorum. Mahkeme kararlarının olmasına rağmen alınmaması daha büyük bir ayıp, inşallah yakında bu sorun giderilir ve Ulusal Kanal’ı Digitürk’te izleriz.” dedi. Yusuf Kaba isimli yurttaş ise şunları söyledi: “Ulusal Kanal’ın Digitürk’e alınmaması kanal için en büyük darbedir. Ulusal Kanal bize en doğru bilgileri veren bir kanaldır. Ulusal Kanal bizim için önemlidir ve bu havuz içinde olmalıdır. Ulusal Kanal’a yapılan bu kanunsuzluğa son verilmeli. Yetkilileri uyarıyoruz.”

Diğer görüştüğümüz vatandaşlar da yetkilileri ve RTÜK’ü uyararak, bu kanunsuzluğun düzeltilmesini, Ulusal Kanal’ın hakkının verilmesini ve mahkeme kararının uygulanmasını talep ediyor.

Hüseyin Güler
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar