banner864

Üsküdar'da yine şelale oluştu! 19 Temmuz 2014, 14:15

İstanbul'da etkili olan sağanak yağış Üsküdar'da sahil yolunu taşırınca deniz ile karanın adeta birleşmesine neden oldu. Araçlar olduğu yerde kalırken yayalar ise nehre dönen yolda karşıdan karşıya geçmekte zorlandı.Adeta selin denize birleştiği yerde şelale görüntüsü oluştu.
İstanbul'da saat 10.00 sıralarında sağanak yağış etkili oldu. Yağışın en etkili olduğu yerlerden biri de Üsküdar sahiliydi. Yağmur nedeniyle sahil yolu nehire dönüştü. Dize kadar çıkan su döküldüğü yerde karayla denizin birleştiği görüntüsü verdi. Sahil yolunda hem yaya hem araç trafiği felç oldu. Araçlar suyun yüksekliğinden dolayı olduğu yerde kaldı. Hareket edemeyen araçların sürücüleri de arabalarının içinde beklemek zorunda kaldı.
Acelesi olan yayalar ise nehre dönen yolda karşıdan karşıya geçmek için zorlu mücadele verdi. Kimi arkadaşının elinde tutarak birbirine destek olurken kimi de akıntıya karşı güç bela direnerek karşıya geçti.

ŞELALE OLUŞTU

Sel sularının denize döküldüğü yerde şelale oluştu. Vatandaşlar karşıdan karşıya geçmektte zor anlar yaşadı. Bu sırada gelen ekipleri rögar kapaklarını açmaya çalıştığı gözlendi.

Küçük bir çocuğun bisikletiyle sel sularından geçmeye çalışması vatandaşların yürekleri ağıza getirdi. Çevredeki vatandaşların uyarılarıyla annesi çocuğu bisikletten indirerek elini tuttu. Bir kadın ise ayaklarının ıslanmaması için iki ayağına poşet geçirdiği görüldü.

Yaklaşık bir saat süren sağanak yağışın durmasının ardından hayat normale döndü. (DHA)

Yorumlar

TOLGA :

vapura bak nerdeyse e5 den devam edecek :)

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar