banner864

Vatan adayları direniş önlüğü giydi 05 Mayıs 2015, 12:06

DONGHEE Fabrikası’nda işten atılan işçileri Vatan Partisi ziyaret etti. Sakarya Hendek’te kurulu bulunan ve oto yedek parça imalatı üzerinde faaliyet gösteren Donghee Fabrikası çalışanları, yakın zamanda Birleşik Metal-İş’e üye oldu.
 DONGHEE Fabrikası’nda işten atılan işçileri Vatan Partisi ziyaret etti. Sakarya Hendek’te kurulu bulunan ve oto yedek parça imalatı üzerinde faaliyet gösteren Donghee Fabrikası çalışanları, yakın zamanda Birleşik Metal-İş’e üye oldu. Kısa sürede işyerinde çoğunluğu sağlayan sendika Çalışma Bakanlığı’na yetki başvurusunda bulundu. Ancak işveren 2 işçiyi işten çıkardı. Bunun üzerine işçiler 30 Nisan’da fabrika girişinde direnişe geçti. Dün de Vatan Partisi Sakarya milletvekili adayları Murat Bölükbaşı, Bahtiyar Bodur, Melike Toy ve Nigar Konaş işçileri ziyaret etti.

‘MECLİS’TE SESİNİZ OLACAĞIZ’

Gece vardiyasından çıkan işçilerin de bulunduğu çadırda milletvekili adayları direniş önlüğü de giydi. Fabrikada işbaşında olan işçiler de tel örgülerin olduğu alana gelerek direnişteki işçilere sloganlarla destek verdi. Vatan Partisi milletvekili adayları da burada işçilere seslendi.
Vatan Partisi milletvekili adayı Murat Bölükbaşı, “Emekçi kardeşlerimizi kutsal mücadelelerinden dolayı kutluyoruz. Biliyoruz ki, gördüğümüz bu mücadele azmi zaferle sonuçlanacaktır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sizin sesiniz olacağız” ifadelerini kullandı.
“Örgütlenme ve hak arama mücadelenizi yakından izliyoruz” diyen Vatan Partisi milletvekili adayı Bahtiyar Bodur da “Çalışan ve üreten emekçilerin her zaman yanında olacağız. Başarınız için mücadelenize omuz veriyoruz” dedi.

Aydınlık

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar