banner864

Vatan evlatları anneleri için yürüdü 11 Mayıs 2015, 10:11

Vatan Partisi İzmir İl Örgütü, İzmir 1. ve 2. Bölge Milletvekili Adayları ile birlikte Karşıyaka’da “Vatan Evlatları Annelerine Gidiyor” adlı yürüyüşü gerçekleştirdi. İzmir’in sevilen kadın adayları Şule Perinçek, Pınar Gül, Hülya Yarbuz, Zarife Ok ve Sabiha Paşa’nın önderlik ettiği yüzlerce kişilik yürüyüşe İzmir 2. Bölge adayları maden işçisi Sefa Köken, Hüseyin Tugay Şen ve Vatan Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Tosunlar da katıldı.
Vatan Partisi, Karşıyaka’da Anneler Günü’nde “Vatan Evlatları Annelerine Gidiyor” adı altında bir yürüyüşe imza attı. Karşıyaka Çarşı girişinden başlayarak Zübeyde Hanım Anıt mezarına yapılan yürüyüşe Vatan Partisi İzmir’in kadın adayları önderlik etti. “Gülümse Anne Vatan Geliyor”, “Vatan Gelecek Anneler Gülecek”, “Anneler Vatana, Vatan İktidara” sloganlarının atıldığı yürüyüşe İzmir halkının igisi yoğun oldu.

“ANALAR GÜLSÜN DİYE 365 GÜN GÖREVDEYİZ”
Zübeyde Hanım’ın Anıt mezarı başında gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından Anıt’a çiçek bırakan Vatan Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Şule Perinçek oradan İzmirlilere seslendi. “Mustafa Kemal’in Askerleri, İzmir’in yiğit anaları, merhaba!” diyerek konuşmasına başlayan Perinçek, “Yüzlerce vatansever ile güzel anamızın başına geldik. Burada Anneler Günü’nü bir gün değil 365 gün yapma sözü veriyoruz. Biz anneler gülsün diye, ağlamasınlar diye 365 gün mücadele edeceğiz” diye konuştu.

“TEREDDÜT ETMİYORUZ”
Atatürk’ün Zübeyde Hanım’ın mezarı başında, “Annemin mezarı önünde ve Tanrı’nın huzurunda yemin ediyorum. Bu kadar kan dökerek milletin elde ettiği hâkimiyetin korunması ve savunulması için gerekirse annemin yanına gitmekte asla tereddüt etmeyeceğim.” sözleri ile ettiği yemini hatırlatan ve Vatan Partisi’nin İzmir adayları olarak analar ağlamasın diye sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade eden Şule Perinçek, “İzmir kadının sanayici, üretici, çiftçi olduğu yer. Madenci analarının olduğu yer. İşte onların gözünde artık yaş olmasın. Kınıklı anneler, Somalı anneler artık ağlamasın, gözlerinde çiçekler açsın diye buradayız. Söz veriyoruz, Türkiye’yi yeniden üreten, başı dik Türkiye yapacağız” dedi.

ulusalkanal.com.tr
Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar