Vatan Partililerin ilk ziyaret durağı EGD oldu 13 Mayıs 2015, 11:30

7 Haziran Genel Seçimleri öncesindeki çalışmaları kapsamında Karadeniz Ereğli’deki ziyaret turlarına 12 Mayıs Salı günü başlayan Vatan Partisi Zonguldak Milletvekili Adayları, aynı gün Ereğli Gazeteciler Derneği’ni de ziyaret ettiler.
 İşçi Partisi tabanı ve örgütleriyle kurulan ve ülkenin en genç siyasi oluşumlarından biri olan Vatan Partisi’nin Zonguldak Milletvekili Adayları da çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu çalışmalar kapsamında ziyaretlerine devam eden adaylar, 12 Mayıs günü Ereğli Gazeteciler Derneği (EGD) yönetimini de ziyaret ettiler.

14.30’da gerçekleşen ziyarette Vatan Partisi Zonguldak Milletvekili Adayları Emekli Tümgeneral Naci Beştepe, Ali Seyfi Tatar, Remziye Köse, Mehmet Uslubaş ve İlhami Özyağcı EGD Başkanı İbrahim Necati Günay ve gazeteciler tarafından misafir edildiler. Milletvekili Adayları’na partinin Zonguldak İl Başkanı Savaş Oruç ve Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Alev Aksu da eşlik ettiler.

Ziyaretlerinde düşüncelerini EGD Başkanı Günay ve gazetecilerle paylaşan Vatan Partisi Zonguldak 1.sıra Milletvekili Adayı Emekli Tümgeneral Naci Beştepe, Zonguldak’taki ziyaretleri kapsamında Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret ettiklerini hatırlatarak, o ziyaretlerinde de ifade ettikleri gibi bu genel seçimler öncesinde basın kuruluşlarının tüm siyasi partilere eşit olmasını beklediklerini söyledi. Beştepe konuşmasında; ‘Bu genel seçimler öncesinde bütün siyasi partilere gazete ve televizyon haberlerinde eşit yer verilmesi gerekiyor. Ancak bazı konularda buna tam uyulmuyor. Maalesef bazı gazeteler bu değerlere uymuyor. Zaten siyasi partilerin genel seçim öncesinde, parti çalışmaları için aldıkları paralar da eşit değil. Hiç değilse basın bültenlerinde ve haberlerinde eşitlik istiyoruz’, dedi.

Beştepe’den sonra söz alan Vatan Partisi Zonguldak 2.Sıra Milletvekili Adayı Ali Seyfi Tatar da konuşmasında yıllar önce Zonguldak’ta bazı gazetelerde çalıştığını hatırlatarak gazetelerin reklamlarla geçinmek yerine doğru ve kaliteli haberlerle daha güçlü olabileceklerine dikkat çekti.

Konuklarına hitaben bir konuşma yapan EGD Başkanı Necati Günay da ağırlıklı olarak 7 Haziran Genel Seçimleri’nin önemine işaret etti. Vatan Partili konuklarını ağırlamaktan dolayı onur duyduklarını belirten Günay, özetle şu görüşleri sundu: “Bugün CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zonguldak ziyareti dolayısıyla çoğu gazeteci arkadaşımız sizi ağırlayamadılar. Buna rağmen yerel basın çalışanlarıyla birlikte sizleri misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Biz sizlere yabancı değiliz. Bundan sonra da bizden istediğiniz ne varsa biz yapmaya hazırız. Türkiye her gün daha da kötüye gidiyor. Sanki bazı kesimler Türkiye’nin parçalanması için çalışıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da bir siyasi parti genel başkanı gibi siyaset yapıyor. Bizim ümidimiz 7 Haziran Genel Seçimleri’nin sorunlarımızı ortadan kaldıran ve geleceğimizi aydınlatan bir seçim olmasıdır.”

damar67.com

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar