banner864

Vatan Partisi Rize’de hızla örgütleniyor 05 Mayıs 2015, 16:49

Vatan Partisi, Rize’nin ilçelerinde örgütlerini kurmaya başladı. İlk olarak Hemşin ilçesinin örgütü açıldı.
 Vatan Partisi Hemşin’den de Vira dedi.

Vatan Partisi, Rize’nin ilçelerinde örgütlerini kurmaya başladı. İlk olarak Hemşin ilçesinin örgütü açıldı.

Rize Merkez’de ilk olarak il başkanlığını yeni yerine taşıyarak yeni bir teşkilatlanmaya giden Vatan Partisi ilçelerde de örgütlenmeye başladı. İlk olarak Hemşin’e örgüt açan Vatan Partisi Çayeli ve Pazar ilçelerinde de 15 gün içerisinde örgütlerini açacak.

Hemşin ilçe örgütünün açılışına İl Başkanı Salih Öksüz, MKK Üyesi ve Vatan Partisi Rize 1. Sıra adayı Esin Ergenç Turhan, 2. Sıra adayı Yılmaz Kenanoğlu, 3 sıra adayı Vahit Sarı, Hemşin ilçe Başkanı Şevket Coşkun ve vatandaşlar katıldı. Aşırı yağmur sebebiyle ilçe binasının açılış kurdelesi hızla kesilerek, Dem Kıraathanesine geçildi.

Kıraathanede bir konuşma yapan Vatan Partisi Rize İl Başkanı Salih Öksüz, “15 Şubatta yaptıkları kurultayda milliyetçileri, devrimcileri ve sosyalistleri Vatan Partisi adı altında birleştirerek vatanın kurtuluşu için yola çıktık. Vatan Partisi olarak Halkımıza AKP, CHP,MHP ve ittifakına karşı alternatif sunup gerçek kurtuluşun Vatan Partisi altında olacağını ilan ettik ” dedi.

Kıraathanede konuşan Vatan Partisi MKK Üyesi ve Rize 1.sıra milletvekili Adayı Esin Ergenç Turhan, Türkiye’nin bütünlüğünün tehlikede olduğunu ifade ederek, “Türkiye’nin gidişatını hepiniz görüyorsunuz, okuyorsunuz gazetelerden. Türkiye’nin bütünlüğü bugün tehlikede. Bizde İpsiz Recep’in torunları olarak bugün Hemşin’e geldik ve diyoruz ki Karadeniz’in o cesur yürekli insanları ile birlikte gelin Türkiye’yi bu karanlık gidişten hep birlikte kurtaralım. Çünkü aynı geminin içindeyiz ve bu gemi batarsa hepimiz batıcaz. Yada kurtulursak hepimiz kurtulacaz. İşte bu gemiyi batırmak isteyenlere karşı Karadeniz’den sesimizi bir kez daha yükseltelim kurtuluş savaşını Vatan Partisi ile yeniden başlatalım. Vatan’da birleşelim diyoruz. Karadeniz’in ve Türkiye’nin makuz kaderini değiştirmeye varmısınız diyoruz. Biz talibiz ve sizlerden de bu gidişatı değiştirmek için yetki istiyoruz. Elinizi taşın altına koyun, Vahit Sarı işte sizin evladınız bizlerde sizin evlatlarıyız. Vatan’a sahip çıkmak için Vatan Partisi’ne oylarınız istiyoruz. Bu Cumhuriyete düşman olanlara bölücülere bu ülkeyi yıkmak isteyenlere kardeşi kardeşe düşman etmek isteyenlere Karadeniz gereken cevabı vermek zorunda, vermezse bu Karadeniz’in boynuna asılmış bir utanç olarak kalacaktır. Bu utanca ortak olmak istemiyorsanız gelin bölücülere yıkıcılara cumhuriyet düşmanlarına aydınlanma ve Atatürk’e düşman olanlara buradan gereken cevabı hep birlikte verelim diyoruz. Vatan Partisi’nde sizleri birleşmeye çağırıyoruz. Sandıktan Vatan Partisi’ni ve Vahit Sarı’yı çıkartmanızı istiyoruz’’. dedi.

Hemşin’li Rize 3.Sıra Milletvekili Adayı Vahit Sarı’da bir konuşma yaptı,‘’Merhabalar ben Vahit Sarı Hilal köyünden. Aday olmamın sebebi Esin hanımın bahsettiği o gemideki deliğin büyemesinden kaynaklıdır. Bende o deliğe bir yama olmak istiyorum. Buna becerimin olduğunada düşünüyorum. Eminim beni tanıyan arkadaşlarda bu konuda ısrarlı,iddalı olduğumu biliyorlar. Sizden desteğinizi istiyorum ki birlikte Atatürk’ün meclisini yeniden kuralım, Cumhuriyetimizi yeniden kurtaralım. Hepinize çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.

rizeninsesi.net

Yorum Gönder