Vatan Partisi şehit ailelerini ziyaret etti 12 Mayıs 2015, 16:38

Vatan Partisi Adana Milletvekili adayı kamuoyunun Abdullah Öcalanı Yargılayan Hakim olarak tanıdığı Mehmet Turgut Okyay ve beraberinde Vatan Partisi Adana Milletvekili adayları Selver Kaplan, Dilek Kartal, Zeynep Serap Baltacı'dan oluşan heyet şehit aileleri ile bir araya geldi.
Şehit Aileleri Derneği başkanı Emine Kunt Vatan Partisi heyetini " ben ve ailem adına hoşgeldiniz diyorum, kalabalık bir aileyiz biz, gücümüzde çok fazla, inşallah sayımız artmaz" sözleri ile karşıladı. Şehit ailelerinin sorunlarını dinleyen Mehmet Turgut Okyay, şehit yakınlarının Öcalan yargılamaları ile ilgili sorularını cevapladı. Yıllardır şehit aileleri ile birlikte olduğunu söyleyen Okyay " sorunlarınızı biliyoruz, ülkenin sorunlarını biliyoruz. Çözümleride biliyoruz, halkımızın desteği ile herşeyin üstesinden gelecek gücümüz var" sözleri şehit yakınlarının desteğini istedi. Vatan Partisi heyetine seçim yarışında başarılar dileyen Kunt " gerçekten güzel bir vatan'da yaşıyoruz, kim bu vatana millete hizmet edecekse onun kazanmasını istiyoruz" dedi.
Şehit Aileleri olarak üzgün olduklarını belirten Kunt " HDP şahlandırılınca ister istemez acımız kat kat tazeleniyor"dedi. Görüşmede bulunan şehit eşi Sema Erdoğan " beni 24 yaşımda 2 çocğumla dul bıraktılar, belki iktidar onları affedebilir ama ben affetmiyorum" dedi. Abdullah Öcalan'ın her türlü imkana sahip, sefahat içinde yaşadığını söyleyen Sema Erdoğan Şehit Aileleri olarak onun kadar rahat yaşayamadıklarını söyleyen Sema Erdoğan " HDP Barajı aşsın AKP'lisi de, CHP'liside oyumuzu HDP'ye vereceğiz diyor neden anlamıyoruz" dedi. Yapılan Görüşmelerin ardından Şehitler Köşesini ziyaret eden Vatan Partililer, ziyaretten mennun olarak dernekten ayrıldı.


adanadantaraf.com
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar