banner864

Yandaş TÜRGEV'e kıyak hediye 03 Eylül 2014, 13:15

Antalya'da 2011 yılında CHP'li Belediye'nin yapıtığı kız öğrenci yurdu TÜRGEV'e hediye edildi. Yurdun daha önce 200 TL olan aylık ödentisi bir anda 600 TL'ye yükseltildi. Konuyla ilgili Eski Belediye Başkanı Profesör Doktor Mustafa Akaydın, "Bilal-Menderes işbirliği hayırlı olsun" dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, CHP'li yönetimin sosyal yatırımları arasında bulunan kız öğrenci yurdunu TÜRGEV'e tahsis etti.

Yurdun adını "Fatma Aliye Hanim Misafirhanesi" olarak değiştiren TÜRGEV'in yönetiminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Esra Albayrak bulunuyor.

Yurdun TÜRGEV'e devri, AKP'nin çoğunluğunu sağladığı Belediye Meclisi'nin 8 Ağustos toplantısında karara bağlandı. Öğrenci yurdunun 200 TL olan aylık ödentisi bir anda 600 TL'ye yükseltildi.

6 milyon liraya mal olan yurdun temelleri, 2011 yılında eski belediye başkan Prof. Dr. Mustafa Akaydın döneminde atıldı. "Çocuk ve Gençlik Eğitim ve Sosyal Tesisi" adıyla hizmet veren yurt 300 kişi kapasiteli.

Konuyla açıklama yapan eski Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, "Bilal-Menderes işbirliği hayırlı olsun" dedi

"İktidar eğitim maskesi altında ülke kaynaklarını yağmalıyor. Biz burayı çağdaş bir kız yurdu olarak inşaa ettik. Türel ikinci misyonunu kız öğrencilerimizi mağdur ederek yerine getirdi. Bilal-Menderes iş birliği hayırlı olsun"

Haber :Devrim Aşkın Karasoy/ ANTALYA

Foto: Devrim Dönmez Koçak

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Selcuk insel :

Bu hizmetler kamuflaj.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar