banner864

Yeşil Yol'da son durum havadan görüntülendi 06 Ağustos 2015, 18:01

Karadeniz halkının büyük tepkisine rağmen, Yeşil Yol Projesinde yol genişletme çalışmaları devam ediyor. Yol genişletme, duvar ve köprü inşaatları sürerken, Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi’nin Yukarı Kavron ve Samistal yaylaları arasındaki bağlantı güzergahı havadan görüntülendi.
Karadeniz Bölgesi’nde 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak olan 2 bin 600 kilometrelik Yeşil Yol projesinde, yol genişletme çalışmaları sürüyor. 

Çalışmalarda tepkilere neden olan Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi’nin Yukarı Kavron ve Samistal yaylaları arasındaki bağlantı güzergahı, DHA tarafından havadan görüntülendi.

Çalışmalar kapsamında yükselen ve yaylaları ikiye bölen taş duvarlar, doğal güzelliğe darbe vuruyor. Duvarlar, yaylalarda otlamak için dolaşan besi hayvanları için de tehlike oluşturuyor.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

hakki :

O agaclarin herbirinin olgunluga erismesi icin gecen zaman yaklasik bir insan omru kadar . Sizse uc kurus icin cesitli bahaneler uydururarak buralari talan ediorsunuz . Ulke bu sekilde ekonomik olarak ayakta tutulamaz , gelistirilmez . Bizim gelecegimizi yok ediyorsunuz . Buna hakkiniz yok ...

kotyora :

Rant ugruna o guzelim yaylari tas duvarlarla bolmek o bolgeye en buyuk ihanettir. Umarim gelecek secimde vatandas gereken cevabi verir, malum oralarda AKP birinci parti idi.

Hasan Kemal :

Yahu etmeyin eylemeyin...Allah aşkına....peygamber hatırına..neye inanıyorsanız veya inanmıyorsanız ...tüm bunların aşkına...bu milletin sizden çektiği yeter yahu...ellemeyin o güzelim yerlere...!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder