banner864

Yoğun yağış hayatı olumsuz etkiledi 12 Aralık 2014, 14:07

Antalya'da kuvvetli yağış ve saatte 93 kilometreye kadar ulaşan fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. Sabah saatlerinde trafikte zaman zaman sıkıntı yaşanılan Antalya'da ekiplerin 6 su baskını ihbarına müdahale ettiği bildirildi.
Antalya'da kuvvetli yağış ve saatte 93 kilometreye kadar ulaşan fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. Sabah saatlerinde trafikte zaman zaman sıkıntı yaşanılan Antalya'da ekiplerin 6 su baskını ihbarına müdahale ettiği bildirildi. Antalya'daki fırtına nedeniyle Varsak bölgesindeki bir okulun çatısındaki kiremitlerin bir kısmının uçtuğu öğrenildi. Fırtına nedeniyle Konyaaltı Plajı'nda yüksekliği 4 metreye ulaşan dalgalar oluştu. Zaman zaman Akdeniz Bulvarı'na kadar ulaşan dalgalar, sürücülere zor anlar yaşattı. Yoğun yağış nedeniyle Konyaaltı ilçesinde Hurma Çayı da taştı. Suların Hurma Köprüsü'nün üzerinden geçmeye başlaması üzerine Çakırlar ve Hurma mahallelerini birbirine bağlayan köprü, jandarma ekiplerince trafiğe kapatıldı.

Vali Yapmadı, Veli Yaptı
Antalya merkez ve ilçelerinde sabah saatlerinden itibaren başlayan yağış etkisini sürdürüyor. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün yağışın şiddetini artıracağına yönelik tahminlerinin ardından Demre ve Kaş ilçelerinde okullar tatil edildi. Demre ve Kaş'ta kaymakamlıkların kararıyla eğitime 1 gün ara verildiği açıklandı. Antalya Merkez de ise durum farklı gelişti. Yoğun yağışın sebep olduğu suların yükselmesiyle zor sabaha uyanan Antalya'da ise Valilik tarafından okulların tatil edilip edilmediğiyle ilgili her hangi bir açıklama yapılmaması yine tepkilere neden oldu. Eğitim-İş Şube Başkanı Mehmet Balık, bu duruma tepkisini, "Valinin yapamadığını, veli yaptı" diyerek dile getirdi. Başkan Balık yaptığı açıklamada şunları kaydetti; "Vali yapmadı veli yaptı. Sabah 06:00 sırasında başlayan yağmur Antalya da bir çok öğrencinin okula gidememesine sebep oldu. Şehir merkezinde çocuklar servisle bile okula gidemezken Antalya'nın varoşlarında ve kırsal kesimlerinde çocuklarımızın ayaklarında doğru dürüst ayakkabı bile yok. Antalya Valiliğini bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyorum." Balık bu açıklama ile birlikte işte bu fotoğrafları paylaştı...

Haber: Merve Demirağ
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar