Yoldan alevler fışkırdı 10 Nisan 2015, 11:17

Adana’da sinyalizasyon ekiplerinin yaptığı çalışma sırasında yer altındaki elektrik şebekesi patlayarak yandı. Yaşanan panik anı, amatör kamera tarafından görüntülendi.
 Olay, Seyhan ilçesindeki Sefa Özler Caddesi’nde meydana geldi. Sinyalizasyon çalışmaları yapan Trafik ve Sinyalizasyon Şube Müdürlüğü ekipleri, beton kırma makinesiyle yolu kırmaya başladı. Daha sonra asfaltın altından dumanlar yükseldi.

Polis yolu trafiğe tek taraflı kapatırken, itfaiyeciler ve sinyalizasyon görevlileri, patlayan şebekenin yakınında durum değerlendirmesi yaptı. Bu sırada topraktan yükselen alevin neden olduğu panik amatör kameralara yansıdı. Patlamanın olduğu yerde bulunanlar koşarak bölgeden uzaklaşırken, daha sonra şebekede küçük çaplı patlamalar yaşandı, dumanlar yükseldi.

İtfaiyenin müdahalesiyle yangın toprak dökülerek söndürülürken, yolda çalışma yapan işçiler, herhangi bir araştırma yapmadıklarını, patlamaya sebep olan elektrik şebekesinin orada bulunduğundan haberdar olmadıklarını söyledi. Sahada görevli bir yetkili ise ‘Sorun yok’ diyerek sorunu çözdüklerini ifade etti.
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar