banner864

Yurtdışına çıkış yasağı konuldu! 14 Ocak 2015, 17:17

Hrant Dink'in suikastine ilişkin kamu görevlilerinin ihmali soruşturmasında bir polis şefi hakkında daha yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir, adli tedbir uygulanarak serbest bırakıldı. Demir, cinayetin işlendiği dönemde Trabzon Emniyeti'nde İstihbarat Amiri olarak görev yapıyordu.
Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir hakkında, Hrant Dink Suikasti soruşturması kapsamında yurt dışına çıkış yasağı getirildi. 
Gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesinde kamu görevlilerinin rolünü araştıran Cumhuriyet Savcısı Gökalp Kökçü, dönemin Trabzon Emniyet İstihbarat amiri Ercan Demir'i şüpheli olarak sorguladı. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Demir, yurt dışına çıkışı yasaklanarak serbest bırakıldı. 

Şu anda Cizre Emniyet Müdürü olan Ercan Demir'in 12 Ocak Pazartesi günü sorgulandığı öğrenildi. Savcılığın Demir'in serbest bırakılmasına itiraz edeceği belirtildi.
 
Kamu görevlilerinin cinayetteki rolü ile ilgili soruşturma kapsamında polis memurları Muhittin Zenit ve Özkan Mumcu tutuklanmıştı. Fethullah sicilli polis şefi Ramazan Akyürek ve Silivri Cezaevi'nde eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer soruşturma kapsamında şüpheli olarak sorgulanmıştı. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar