banner864

Zihinsel engelli Deniz Haspamuk 10 gündür kayıp 08 Temmuz 2015, 11:28

İzmir’in Bornova ilçesinde, markete gitmek için 10 gün önce evden çıkan yüzde 50 zihinsel engelli Deniz Haspamuk’tan bir daha haber alınamadı. Anne Meral Haspamuk kızının hayatından endişe ederken kızının bulunması için her gün sokak sokak arıyor.
 Altındağ Meriç Mahallesi, 5702 Sokak numara 57’de ailesi ile birlikte yaşayan 22 yaşındaki yüzde 50 zihinsel engelli Deniz Haspamuk, geçtiğimiz 29 Haziran sabahı marketten kahvaltılık alıveriş yapmak için evden çıktı. Evi ile market arası yaklaşık 500 metre olmasına rağmen, genç kız eve yarım saat içerisinde gelmeyince anne Meral Haspamuk, markete gidip kızına baktı. Ancak Deniz Haspamuk ortada yoktu. Endişeye düşen anne Haspamuk, ev ile market arasındaki yakın sokaklarda kızını armaya başladı ancak bulamadı. Meral Haspolat, Altındağ Polis Merkezi’ne giderek kızının kayıp olduğunu bildirerek kayıp başvurunda bulundu. Deniz Haspamuk’un fotoğrafı sivil ve resmi polis ekiplerine dağıtırken Deniz Haspamuk’un izine aradan 10 gün geçmesine rağmen rastlanamadı.

GÖRENLER POLİSE BİLDİRSİN
Acılı anne Meral Haspamuk gözü yaşlı bir şekilde kızının sağ salim evine dönmesini beklemeye başladı. Kızının yüzde 50 zihinsel engelli olduğu için ev çevresinden başka bir yere gitmediğini belirten Meral Haspamuk, ''Kızım daha önce de markete gidip geliyordu. Sabah kahvaltısı için evden çıktı bir daha dönmedi. Polise bildirdik, 10 gün oldu hala kayıp. Kızımın hayatından endişe ediyorum. Ben de her gün sokak sokak dolaşıp kızımı arıyorum. Görenler 155 Polis İmdat Hattı’na bildirsin'' dedi.

İHA

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar