banner864

Zihinsel engelli Fatma, camide bulundu 10 Temmuz 2015, 17:11

OSMANİYE'nin Kadirli İlçesi'nde zihinsel engelli 33 yaşındaki Fatma Görmez, gezmek için çıktığı eve bir daha dönmedi. Ekiplerin her yerde aradığı Fatma Görmez, Osmaniye'de ortaya çıktı.
 İlçeye bağlı Yusufizzettin Köyü'nde kendisi gibi zihinsel engelli olan annesi Ayşe ve kardeşiyle yaşayan Fatma Görmez, iddiaya göre 6 Temmuz'da gezmek için sabah saatlerinde evden ayrıldı. Havanın kararmasına rağmen eve dönmeyen Görmez'in yakınları, köyde yaptıkları aramada sonuç alamadı. Daha sonra genç kızın dayısı Hüseyin Kuşçu, jandarmaya giderek kayıp başvurusundan bulundu.

Jandarmanın bilgi vermesi üzerine Osmaniye ve Adana AFAD ekipleri jandarmayla birlikte Fatma Görmez'i bulmak için çalışma başlattı. Adana Emniyet Müdürlüğü'nden dalgıç polisler de köyün içinden geçen sulama kanalında arama yaptı. Aramalara jandarmanın iz takip köpeği Uslu da katıldı. Fatma Görmez'in elbiseleri koklatılan Uslu araziye bırakıldı.

Tüm arama çalışmalara rağmen ekipler, genç kızın izine rastlayamadı. Hüseyin Kuşçu, geçen yıl babası vefat eden yeğeninin hayatından endişe ettiğini belirterek, "Jandarma ile birlikte Adana ve Osmaniye'den gelen arama kurtarma ekipleri yoğun bir şekilde köy civarında arama çalışmasında bulunuyor. Şu ana kadar bir netice almış değiliz. Hayatından endişe ediyoruz. Bulan veya görenlerin güvenlik güçlerine haber vermesini bekliyoruz" diye konuştu.


OSMANİYE'DE BULUNDU

Ekiplerin her yerde aradığı Fatma Görmez, Osmaniye'de ortaya çıktı. Osmaniye'de camide oturan bir vatandaş, tek başına içeri gelen Fatma Görmez'i görünce 'Nerelisin?' diye sordu. 'Kadirli' cevabını alan vatandaş, elbisesi yırtılmış olan Görmez'e önce temiz elbise giydirdi, ardından Kadirli minibüsüne bindirip şoföre de ilçeye gittiğinde jandarmaya bilgi vermesini söyledi.

Kadirli'ye gelen şoförün ihbarı üzerine garaja giden ekipler, karşılarında her yerde aradıkları Fatma Gözmez'i buldu. İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülen genç kız, aç olduğunu söylemesi üzerine yemek getirildi. Daha sonra dayısı Hüseyin Kuşçu'ya teslim edilen Fatma Görmez, kaybolduğu gün yolda yürürken yanına bir otomobil durduğunu ve sürücünün 'Gideceğin yere götüreyim' dediğini belirterek, "Ben de Osmaniye'ye gitmek istediğimi söyleyip arabaya bindim. Sokaklarda yattım" dedi.

DHA

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar