banner864

Zonguldak'ta heyelan! Kamyon 80 metrelik yükseklikten devrildi 14 Mayıs 2015, 10:19

ZONGULDAK'ın Kilimli İlçesi'ne bağlı Çatalağzı beldesinde, liman sahası için tıraşlama yapılan dağda heyelan meydana geldi. Hafriyat taşıyan kamyon sürücüsü ve yanında bulunan arkadaşı toprak altında kaldı. Sürücü ve yanındaki arkadaşı sağ olarak kurtarıldı.
Heyelan, saat 22.30 sıralarında Muslu beldesinde termik santrale ait limanın üst kısmında dağın tıraşlanması sırasında meydana geldi. Tıraşlama yapılan alandan hafriyat taşıyan ve 25 yaşındaki Cemal Erdemir yönetimindeki kamyon yaklaşık 80 metrelik yükseklikten devrildi. Kamyonun ön kısmı dağdan kopan toprak ve taş hafriyatlarının altında kaldı. Haber verilmesi üzerine olay yerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve sağlık ekipleri yönlendirildi.
Olay yerine gelen AFAD ekipleri, araçta bulunan 22 yaşındaki Halil Birben'i araçtan çıkardı. Bacaklarında ezilmeler olduğu belirlenen Birben, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kamyon da sıkışan sürücü Cemal Erdemir ise yaklaşık 4 saat süren çalışma sonucu sağ olarak kurtarıldı. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Erdemir, ambulansla aynı hastaneye kaldırıldı. Erdemir'in her iki bacağında da kırıklar olduğu tespit edildi. Erdemir ve Birben'in sağlık durumun iyi olduğu bildirildi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (DHA)Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar