Kros yarışmaları nefes kesti

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi yarışları büyük çekişmeye sahne oldu.

Kros yarışmaları nefes kesti

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi yarışları büyük çekişmeye sahne oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan ve Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi, Adnan Menderes Üniversitesi Kros Parkurunda nefes kesen mücadelelerle gerçekleşti. Geleceğin atletlerinin yarıştığı ilimizde,küçük ve yıldız sporcular kulüplerini en güzel şekilde temsil etmek için tüm güçlerini ortaya koyarak aynı zamanda kendi sınırlarını da zorladıkları gözlemlendi.

Aydın, Antalya, Balıkesir, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya ve Manisa illerinden toplam 21 kulüp ve 148 sporcu müsabakalara katıldı. Yarışmalar Küçük Kızlar 1,5 Km, Küçük Erkekler 2 Km, Yıldız Kızlar 2 Km. ve Yıldız Erkekler 3 Km. olmak üzere 4 kategoride gerçekleşti.

Yarışmalar sonucunda dereceye giren takımların ve ferdi sporcuların sıralaması şu şekildedir;
Küçük Kızlar Kategorisi (1,5 Km.)
Ferdi Sıralama:
1.Rumeysa ÇOŞKUN - Isparta Belediye Spor - 5:03 Derece
2.Fatma Dilek MERMER - Kütahya Yeşilay Spor Kulübü - 5:09 Derece
3.Sabriye GÜZELYURT - Kütahya MNA Spor Kulübü - 5:11 Derece
Takım Sıralaması:
1.Isparta Belediye Spor - 15 Takım Puanı
2.Kütahya MNA Spor Kulübü - 18 Takım Puanı
3.Kütahya Yeşilay Spor Kulübü - 23 Takım Puanı
Küçük Erkekler Kategorisi (2 Km.)
Ferdi Sıralama:
1.Bayram SÜLEYMANOĞLU - Balıkesir B.S.K. - 5:28 Derece
2.Hüseyin CAN - Aydın AGHSK - 5:40 Derece
3.Mehmet ERKUL - Manisa Yunusemre Bld.Sp.Klb. - 5:49 Derece
Takım Sıralaması:
1. Manisa Yunusemre Bld.Sp.Klb. - 21 Takım Puanı
2.Kütahya Gençlik Merkezi GSİM - 24 Takım Puanı
3.Balıkesir B.S.K. - 28 Takım Puanı
Yıldız Kızlar Kategorisi (2 Km.)
Ferdi Sıralama:
1.Ayşe BAYRAM - İzmir İ.B.B. - 6:36 Derece
2.Nihal KARAKAYA - Balıkesir G.S.K. - 6:47 Derece
3.Yağur AKSU - İzmir İ.B.B. - 6:57 Derece
Takım Sıralaması:
1.İzmir İ.B.B. - 9 Takım Puanı
2.Denizli Büyükşehir Belediye Sk. - 24 Takım Puanı
3.Kütahya Gençlik Merkezi GSİM - 28 Takım Puanı
Yıldız Erkekler Kategorisi (3 Km.)
Ferdi Sıralama:
1. Abdurrahman GEDİKLİOĞLU- İzmir İ.B.B. - 9:22 Derece
2. Çağlar AYVERDİ - Balıkesir G.S.K. - 9:42 Derece
3. Onur AKMUT - İzmir İ.B.B. - 9:59 Derece
Takım Sıralaması:
1. İzmir İ.B.B. - 14 Takım Puanı
2. Kütahya Gençlik Merkezi GSİM - 21 Takım Puanı
3. Antalya Minik Kramponlar - 24 Takım Puanı
Müsabakalar sonucunda dereceye giren takım ve sporcuların kupa ve madalyaları takdim edildi.

İHA



Etiketler; #yarışma #kros
banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.