Trabzonspor başkanını seçiyor

Trabzonspor Kulübü'nün 70. Genel Kurulu'nda ikinci gün başkan adaylarının konuşmalarının tamamlanmasının ardından oy kullanma işlemine geçildi.

Trabzonspor başkanını seçiyor

Hayri Gür Spor Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurulda konuşmaların ardından kongre Divan Başkanı Ahmet Metin Genç'in çağrısıyla adaylardan İbrahim Hacıosmanoğlu, Muharrem Usta ve Celil Hekimoğlu sahneye çıkarak el ele üyeleri selamladı. Daha sonra adaylar, birlikte basın mensuplarına poz vererek oylarını kullandılar.

Bordo-mavililerde 2 yıllık üyelik süresini doldurmuş ve aidat borcu bulunmayan 9 bin 997 üyenin oy kullanma hakkı bulunan genel kurulda 20 sandıkta oy kullanılacak. Saat 16.00’ya kadar oylarını kullanacak olan üyelerin sabah erken saatlerden itibaren Hayri Gür Spor Salonu’na geldiği gözlenirken, kongreye üyeler büyük bir ilgi gösterdiler. Başkanlık seçiminde İbrahim Hacıosmanoğlu bordo, Muharrem Usta mavi, Celil Hekimoğlu ise sarı renkli listelerle yarışıyor.

BAŞKAN ADAYLARI LİSTELERİ
Trabzonspor'da seçime giren 3 başkan adayının 14 asil, 7 yedek üyelerinden oluşan yönetim kurulu listeleri ise şu isimlerden oluştu:

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU'NUN LİSTESİ
İbrahim Hacıosmanoğlu, Fahrettin Çebi, Şeref Kapıcıoğlu, Nevzat Kaya, Resul Kalkan, Osman Necip Sevinç, İbrahim Coşkuner, Hakan Gedikli, Ali Uzunay, Kadem Çakıroğlu, Mehmet Karaoğlu, Ömer Yeşilyurt, Köksal Güney, Ali Haydar Baş, Mehmet Terzi.

Yedek Üyeler: Murat Bahadır Bayrak, İrfan Altıner, Fazlı Çilingir, Lokman Sadıklar, İbrahim Tonyalı, Göksel Günal, Erkan Yavuz Atagün.

MUHARREM USTA'NIN LİSTESİ
Muharrem Usta, Ahmet Çubukçu, Nevzat Aydın, Önder Bülbüloğlu, Zeki Öztürk, Gençağa Meriç, Suat Şen, Orhan İlarslan, Coşkun Bülbül, Prof. Dr. İsmail Yüksek, Ali Rıza Egemen, Gökhan Saral, Prof. Dr. Asım Örem, Mehmet Yiğit Alp, Emre Aksoy.

Yedek üyeler: Okan Alemdaroğlu, Tuncay Bekiroğlu, Özer Bayraktar, Yiğit Oğuz Duman, Adem Beder, Fatih Vardaroğlu, Erhan Çimşir.

CELİL HEKİMOĞLU'NUN LİSTESİ
Celil Hekimoğlu, Bekir Bülbüloğlu, Hüseyin Örs, Sebahattin Çakıroğlu, Hakan Kulaçoğlu, Davut Yurttaş, Kemal Halil, Mehmet Ongan, Faruk Kanca, Ali Kemal Denizci, Mustafa Gültepe, Turgut Öksüz, Alper Bektaş, Süleyman Kalemci, Fikret Ataoğlu.

Yedek üyeler: Hakan Orhan, Sami Karaman, Sezgin Oğul, Harun Kaya, Aydın Aktaş, Kenan Dilek Bilgin, Serdar Boğoçlu.

BAŞKAN ADAYLARI KONUŞTU
Hayri Gür Spor Salonu'nda dün başlayan ve bugün yapılacak olan seçimlerle sonu erecek olan genel kurulun ikinci gününde başkan adayları birer konuşma yaptı. Başkan adayları arasında yapılan kura çekimi sonrası kürsüye ilk çıkan isim başkan adayı Celil Hekimoğlu oldu.

Hekimoğlu, Trabzonspor'un en büyük probleminin birlik ve beraberlik olduğunu belirterek, "Biz bu sorunu ortadan kaldırabilmek için içinizden, Trabzon'da yaşayan arkadaşınız olarak karşınızdayım. Daha önce başkan adayı olan Hakan Kulaçoğlu ve Sebahattin Çakıroğlu arkadaşlarımız da aramızda. Birleşmiş, bütünleşmiş bir kadroyla huzurlarınızdayım. Biz Trabzonspor yönetiminde büyük bir birlikteliği sağlamış durumdayız" dedi.

Trabzonspor'u kendi fikir ve görüşlerle yönetmeye değil, hep beraber yönetmeye talip olduklarını ifade eden Hekimoğlu, seçildikten sonra bu anlayışlarından taviz vermeyeceklerini, bu birlikteliği hep beraber sağlayacaklarını söyledi.

"TRABZONSPOR'UN HAKKI GASP EDİLMİŞTİR"
Trabzonspor'un 2010-2011 yılında şike süreciyle karşı karşıya kaldığını söyleyen Hekimoğlu, "Fenerbahçe Kulübü şike yapmış, sayın Aziz Yıldırım şike yapmış ve Trabzonspor'un hakkı gasp edilmiştir. Biz bunu unutmadık, hiçbir zaman unutmayacağız ve bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.

"BORÇLARI DÜŞMÜŞ, NAKİT AKIŞI SAĞLAYAN BİR YAPIYA DÖNÜŞECEĞİZ"

Trabzonspor'u Trabzon'dan yönetmenin sadece kentin fiziki sınırları içerisinde kaynaklarla yönetilmesi anlamına gelmediğini belirten Hekimoğlu şunları söyledi:
"Trabzonspor'u ülke ve dünya üzerinde insan ve potansiyeliyle hep bareber yönetmek istiyoruz. Kulübün ağır ekonomik sorunları var. Yılda 150 milyon lira açık veriyor, bunu kapatmamız lazım. Bu sürdürebilir değildir. O yüzden mutlak suretli Trabzonspor'un gelirlerini arttırıp harcama kalemlerini azaltmamız lazım. Birçok projemiz var. Sabırla bunu işleyerek Trabzonspor'u sürdürebilir, döndürülebilir ekonomik yapıya kavuşturmak zorundayız. Göreve gelmemiz halinde futbolculara ve çalışanlara birikmiş borçları ödeyerek yeni bir sayfa açacağız. Hiçbir zaman hayal satmayacağız, hiçbir zaman yalan söylemeyeceğiz. Hep doğruları konuşacağız. Size sadece yapabileceklerimizi vaad edeceğiz. Bunları gerçekleştirmek için var gücümüzle yapacağız. Zirve yarışından şaşmadan görev süremiz içinde borçları düşmüş, nakit akışı sağlanan yapıya döndüreceğiz. Trabzonspor'un 70'li yıllardaki şampiyonluk ruhunu geri getireceğiz. Biz İstanbul'u değil, İstanbul bizi takip edeceğiz. Ali Kemal efsanevi futbolcumuz burada. Onla beraber yeni efsaneler yaşayacağız. Güçlüyüz, ilkeliyiz ve hazırız. Gelin oyunuzu verin ve mutlu yarınları beraber inşa edelim. Bizim kavgaya, gerginliğe değil, bütünleşmeye ihtiyacımız var"

USTA: "TRABZONSPOR'U ŞAŞALI GÜNLERİNE TEKRAR DÖNDÜRECEĞİZ"

Trabzonspor Başkan adayı Muharrem Usta ise, konuşmasını Türkiye'de ve dünyada yaşayan tüm Trabzonsporlular'ı selamlayarak başladı, Usta, "Trabzonspor büyük bir camia ve marka. O da Trabzon'dan çıktı ama şampiyon oldu, Türkiye'ye mal oldu. Şampiyonlukları elde ederek dünya markası oldu. Trabzonumuzdan çıkan tek dünya markası Trabzonspor. O halde Trabzonsporumuzu Trabzon'dan Ankara'dan İstanbul'dan dünyanın dört bir yanından bütün güçlerimizi birleştirerek muhteşem şekilde yöneteceğiz. Size yakışan bir yönetimle Trabzonspor'u şaşalı günlerine tekrar döndüreceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

"TRABZONSPOR 50. YILINI BOŞ GEÇMEMELİDİR"

Usta, başarı olmadan hiçbir şekilde bir camianın bütünleşmesinin, birleşmesinin mümkün olmadığını belirterek "Onun için 8. şampiyonluk dedik ve 50. yıl için büyük bir hedef koyduk. Bu büyük marka 50. yılını asla ve asla boş geçmemelidir. Son dönemde sıkıntılar yaşanmış olabilir. Bazıları, Trabzonspor'u çok sıkılmış kendi içine kapanmış görebilir. Ekonomik, sportif sıkıntılar nedeniyle Trabzonspor'un o büyüklüğünü fark etmeyenler olabilir. O büyük Trabzonspor'u sizlerle birlikte tekrar ayağa kaldıracağız ve 8. şampiyonluğa en güçlü şekilde birlikte devam edeceğiz" diye konuştu.

Usta, Trabzonspor'un sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

"Trabzonspor'un ekonomisi kötü olabilir ama biz o ekonomik sıkıntıyı bilerek yola çıktık. Trabzonspor, bu yüklerin altından kalkar, kimse endişe etmesin. O bütçe açıkları da devasa borç da oyunculara olan borçların da bu camia, milyonlar bunun altından kalkar, kimse endişe etmesin. O sportif başarı 8. şampiyonluk o büyük hedef hep birlikte başarılabilir. Trabzonspor'un itibari hepimizin el üstünde tutması gereken bir konudur. Birlikte onu en nadide yere koymayı hep beraber başaracağız. Tekrar şanlı günlere dönmek için birlikte yürüyoruz. 2010-201 sezonu o gün elde etiğimiz şampiyonluğu ciğerimizden hiç kimse söküp alamaz. Sonuna kadar bu mücadele bütün güçlerimizle devam edecek"

HACIOSMANOĞLU: "TRABZONSPOR BAŞKANLIĞI ÇOCUKLUK HAYALİMDİ"
Son olarak kürsüye gelen başkan adayı İbrahim Hacıosmanoğlu da 2,5 yıl önce çocukluk hayali olan Trabzonspor'a başkan seçildiğini hatırlattı. Hacıosmanoğlu, "Mahkemelerde bir taraftan uğraşıyorsunuz. Kendisini Trabzonspor'un sahibi sananlar sizinle uğraşıyor. Bütün bu ağır şartlara rağmen son 3-4 ayda, 'kulübe kayyum geldi gidiyor' diye kulübü kilitlediler. 'Aralık'ta kongre var. Sportif ve ekonomik anlamda çökmüş bir Trabzonspor alacaksınız da ne yapacaksınız. Bırakın çalışalım da güçlü bir Trabzonspor alın' dedim. Ama yok, bunların amaçları bu değil. 'Kurumlarla kavga ederek kulübü başarıya taşıyamazsınız' diye bizi eleştirdiler. Üçüncü senemizde, 'abilerin dediği gibi kavga etmeyelim' dedik. Önemli oyuncular aldık. Kimse tahmin etmiyordu ilk 4 haftada Trabzonspor'un 10 puan alacağını. 'Trabzonspor'un önünü erken keselim, yukarıya çıkarsa tekrar bize sıkıntı yaşatır' diye bize operasyon yapılmaya başlandı. Bu operasyonun dış kaynakları ve içerideki işbirlikçileri var. Aslında onlar Trabzonspor haini. Kulübe ihanet ettiler. Amaçları, yönetimin kongreye sportif başarılı şekilde gitmesinin önüne geçmekti" ifadelerini kullandı.

"BİZE 'SUS' DENİLMEYECEĞİNİ HERKES BİLİR"

Hacıosmanoğlu, şike mücadelesiyle ilgili olarak ise, "UEFA Temyiz Kurulu gerekçeli kararını bekliyoruz. Gerekçeli karar geldikten sonra CAS ve FIFA'nın devreyle girmesiyle nelerin yaşanacağını bize bu operasyonu yapanlar çok iyi biliyor. Bizden öncekilere 'sus' dediler sustular. Ama bize 'sus' denilmeyeceğini herkes bilir. Bu konudaki mücadelemiz son hızıyla devam ediyor. Bu ülkenin başına gelecek cezaları bildiklerinden dolayı sportif yapılan operasyonun asıl nedeni budur. Başka hiçbir nedeni yok. 'Belki bu adamdan sonra geleni kontrol ederiz' düşüncesinde olanlar olabilir. UEFA’ya Türkiye Milli Takımı 2016’ya katılmaya hak kazandı. Ama sizin kurallarınıza uymuyor, kurallarınız Türkiye'de uygulanana kadar almayın diye şikayet dilekçesini verdikten sonra bu operasyon hızlandı. Türkiye ceza alsın diye derdimiz yok. Bizim tek istediğimiz Avrupa'nın, verdiği cezaları ve spor hukukunu uygulamayan TFF’ye yaptırım uygulatmasıdır. Türkiye Milli Takımına da kimsenin ceza vermesi söz konusu değil. Şu kadar süreniz var, kararlarımızı uygulayın diyecekler. Bize yapılan operasyonların arkasındaki asıl neden budur" diye konuştu.

"BU DÜZENİN DEĞİŞMESİ LAZIM"
"Sportif olarak başarısız olsaydım karşınıza aday olarak çıkmazdım" diyen Hacıosmanoğlu, "Beceremedim' derdim giderdim. Bugün 30 puanın üzerindeki bir başkan olarak burada olsaydım, diğer başkan adayları da burada olmazdı. Bu düzenin değişmesi lazım. Trabzonspor'u kendi ticari ve siyasi bekası için kullananların devrinin bitmesi lazım. Bu kongre onun için de önemlidir. Trabzonspor’u düşünenlerin görev alacağı bir yönetimi oluşturmak zorundayız" diyerek sözlerini tamamladı. İHA
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.