banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

03.06.2015, 09:13

Vatan Partisi barajı geçtiğinde ne olur?

Aklında ve gönlünde Vatan Partisi olan, “Ama yüzde 10 barajı var” diyerek tereddüde düşen yurttaşların üzerinde düşünmeleri gereken durum, baraj aşıldığında olacaklardır.

Vatan Partisi’ne uygulanan ambargo, akıl almaz psikolojik savaşın neden yapıldığı, emperyalistler ile bilumum işbirlikçilerinin Vatan Partisi’ne neden bu kadar düşman oldukları da o zaman daha iyi anlaşılacaktır.

Vatan Partisi’nin barajı geçmesi demek, Türkiye siyasetinin baştan aşağı değişmesi demektir.

Meclis’te daha yokken ve katıldığı seçimlerde aldığı oy ortadayken Türkiye siyasetinin kutuplarından biri olan, mücadelesiyle gündem belirleyen ve önemli başarılar kazanan Vatan Partisi, barajı geçmesi durumunda ülkenin kaderini belirleyecek ve mevcut siyasi partileri de değiştirecektir.

CHP

Vatan Partisi’nin barajı geçtiğinin ertesi günü CHP, Atatürk’ün Partisi olduğunu hatırlayacaktır. CHP tabanı Atatürkçüdür. Bu tabanın YCHP yönetimine bugün hala verdiği destek, çaresizliğin desteğidir.

Oysa Vatan Partisi’nin barajı geçmesi demek, CHP tabanı açısından “çaresizliğin” bitmesi demektir. Bu durumda YCHP çizgisinin devam etmesi, CHP kitlesinin ezici çoğunlukla Vatan Partisi tercihine yönelmesi anlamına gelir.

Dolayısıyla Vatan Partisinin barajı geçmesi CHP açısından iki seçeneği belirgin hale getirir.

1. YCHP çizgisini devam ettirebilir. Ama bu durumda, kitlesini kaybedecek ve siyasi ömrünü tamamlayacaktır.

2. Daha güçlü olan ihtimal ise YCHP’nin sahneden çekilmesi ve CHP’nin yenidensiyaset sahnesine dahil olmasıdır. “Vatan Partisi’nin barajı geçtiğinin ertesi günü, CHP Atatürk’ü hatırlayacaktır” sözü ile kastettiğimiz durum budur.

Yani Vatan Partisi’nin barajı geçmesi, CHP’nin kurtulması demektir.

MHP

Vatan Partisi’nin barajı geçtiğinin ertesi günü MHP, Türkiye gibi ülkelerde milliyetçiliğin doğru içeriğinin, “Tam Bağımsız Türkiye”yi savunmak olduğunu anlayacaktır.
MHP seçmeninin ezici çoğunluğu bugün, Vatan Partisi’ni ilgi ve sempati ile izlemektedir. Tıpkı CHP seçmeni gibi onlar da yüzde 10 barajının zihinlerinde yarattığı duvarın arkasındadırlar.

Vatan Partisi’nin Meclise girmesi, CHP gibi MHP’yi de iki ihtimalle karşı karşıya bırakacaktır.

Ya bugüne kadar olduğu gibi her sıkıştığında AKP’nin imdadına koşmak şeklindeki politikalarını sürdürecek ve kitlesinin önemli bir bölümünü kaybedecek ya da; Türkiye’nin Anakara’dan yönetilmesi diye özetleyebileceğimiz millici bir program temelinde oluşacak Türkiye cephesi içinde yer alacaktır.

HDP

Vatan Partisi’nin barajı geçmesi HDP’yi de etkileyecektir.

HDP (PKK) çizgisinin özeti, tarihi bir fırsat yakaladığını düşünen Kürt milliyetçiliğinin, ABD ve Avrupa ile işbirliği yaparak bağımsız devlet hayalini gerçekleştirmektir.
Bunun gerçekten sadece bir “hayal” olduğu, Vatan Partisi barajı geçtiğinde net olarak görülecektir.

ABD son on yılda Batı Asya’da elini attığı her yerde hezimete uğradı. Türkiye’de daha büyük hezimete uğrayacaktır.

Vatan Partisi’nin barajı geçmesi, bugün etnik milliyetçiliğin aldatıcı vaatlerinin yarattığı hayal dünyasının bitmesi anlamına gelecektir.

Bu durumda emperyalistlerle iş tutmanın sonunun en başta Kürtler için felaket anlamına geleceği daha iyi görülecektir. Türkler ve Kürtler olarak sorunlarımızı kendi aramızda çözebileceğimiz fikri güçlenecektir.

HDP, ya Parti olarak politikasını değiştirecek ve Türkiyeci bir raya girecek ya da parçalanacaktır.

Her durumda bugün HDP’nin peşinden giden Kürt yurttaşlarımızın önemli bir kısmı yönünü Anakara’ya çevirecektir.

AKP

Vatan Partisi’nin barajı geçmesi AKP’ye oy veren yurttaşlarımızın önemli bir kısmı açısından da bundan sonra yöneleceği adresin belli olması anlamına gelecektir.

Seçim haftasındayız. Kararsız seçmen oranı hala yüzde 20’lerde. Anket kuruluşları bu seçmenin esas olarak AKP seçmeni olduğunu belirtiyorlar.

Hatırı sayılır kitle açısından AKP, alternatif yokluğundan dolayı mecburen oy verilen Parti’dir.

Vatan Partisi’nin 7 Haziran’da alacağı oy, bu yurttaşlar açısından aranan adresin bulunması anlamına gelecektir.

Milli Hükümete giden yol

İşte bütün bunlardan dolayı 7 Haziran’da barajı geçecek olan Vatan Partisi Türkiye’nin siyaset sahnesini baştan aşağı değiştirecektir.

Merkezinde Vatan Partisi’nin olduğu bir Türkiye Cephesi oluşacaktır. Türkiye Cephesi 7 Haziran sonrası oluşacak Meclis tablosu içinden bir Milli Hükümet çıkaracaktır.

Eğer Meclis tablosu böyle bir Hükümete izin vermeyecek durumda ise, o zaman da en kısa zamanda Milli Hükümet’in kurulması ile sonuçlanacak bir erken seçime gidilmesi beklenmelidir.

Gönlü Vatan Partisi’nde olan seçmenin, zihninde kendi eliyle yarattığı barajı yıkması durumunda olacaklar bunlardır.

Mehmet Bedri Gültekin
[email protected]

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (5)
atamer sayın 5 yıl önce
bu yazının bütün türki̇yede okunmasini sağlamak i̇çi̇n gerekli̇ çalişmalarin yapilmasini ve hatta mümkünse di̇ğer medya ve basin (yandaş medya da dahi̇l)kuruluşlarina reklam mahi̇yeti̇nde de olsa veri̇lmesi̇ gerekmektedi̇r.bütün türk halki bu yaziyi okumali ve ona göre karar vermeli̇di̇r.
Fügen Özbilgi 5 yıl önce
her okuyanın bu yazııyı paylaşması gerekiyor
Ertan AKYOL 5 yıl önce
yoruma ne gerek, üstad akıl mantık ve meclis aritmetiğini net bir şekilde ortaya koymuş..
önder yalın 5 yıl önce
tek doğru vatan partisidir gerisi hikaye...
hasan tan 5 yıl önce
baraj geçildiğinde ortadoğunun hatta tüm dünyanın kaderi değişir....
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P