Bu bölgeye yatırım yapan kazanacak

Türkiye’de birikimini araziye yatırmak isteyen yatırımcının yanı sıra memur ve işçiler de, İstanbul’un alternatif metropol şehri Bursa’ya ve ilçelerine gözünü dikti.

Bu bölgeye yatırım yapan kazanacak

 Türkiye’de birikimini araziye yatırmak isteyen yatırımcının yanı sıra memur ve işçiler de, İstanbul’un alternatif metropol şehri Bursa’ya ve ilçelerine gözünü dikti.

sadece metropol ve büyüyen şehirlerin çevrelerinin öne çıktığını ifade eden Çalımlıoğlu, “Çünkü bu şehirlerin büyümesi, büyüme alanları yatırımcıların dikkatini çekiyor. Araziyi ekerseniz de para olarak geri döndürür, üzerine bir bina yaparsanız da, alır satarsanız da kazandırır. Hal böyle olunca toprak her dönemde yatırımcı için güvenli liman, ilgi odağı olmuştur” diye konuştu.
İstanbul’un büyüme hızıyla etrafını dalga dalga, tetiklemesi kaçınılmaz olduğuna dikkat çeken Çalımlıoğlu, “Bugün sınıfın en büyük projelerinden birisi otoban projesidir. Otoban projesi, 50 tane ülkenin bütçesine eş değer, dünyada sınıfında en büyük projelerinden birisidir. İstanbul ile İzmir arasındaki geçtiği bütün yolları, ciddi bir şekilde tetikleyecek. Çünkü yol öncelikle medeniyet getirir ama bu sefer yol ciddi metropolleri birbirine ulaştıracağı için, geçtiği yerlerde bütün ekonomik yapıyı değiştirmesi hedeflenmekte ve beklenmektedir. Eğer İstanbul’un ilerleyen zaman içerisindeki yayılımı, açılımı söz konusu olursa, bunu en yakınında Bursa ve üzeri yapılması planlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

BURSA ARAZİ SATIŞINDA LİDERLİĞİ ELE GEÇİRDİ

İstanbul ile Bursa arasındaki mesafenin kısaldığına işaret eden Harun Çalımlıoğlu, şunları kaydetti;

“Bugün alt yapı çalışmalarına bakıldığı zaman, İstanbul- Bursa arası bir saatlik mesafeye düşmekte, hava yolları ve deniz yollarıyla İstanbul’a ulaşım, daha da hızlı bir hal almaktadır. İstanbul’un tetiklemesiyle Bursa bugün lider, en fazla artan, en fazla prim yapan bölgelerimiz arasında başı çekiyor. Bugün Yenişehir, dünyada 6 tane olan Türkiye’de ilk olacak Oto Test Merkezi’nin gelmesi, yeni sanayi alanları, otoban gibi sınıfın en büyük projeleri, alt yapı çalışmaları, Bursa üzerinde duyuluyor, görülüyor, biliniyor olması, Bursa’yı yatırımcısı açısından gözde bir şehir haline sokmakta ve çevresiyle alakalı her gün tetiklemekte, gelişmeleri artırmaktadır.”

TÜRKİYE’DE EN FAZLA TAPU İŞLEMİ KARACABEY’DE YAPILIYOR


Karacabey ilçesinden gayrimenkul danışmanı Hüseyin Sarıbal ise, Türkiye’de tapu işlemleri konusunda, en fazla tapu gelirlerinin yapıldığı yerin Karacabey olduğuna işaret ederek, “İstanbul, İzmir otobanı bizim Karacabey’den geçecektir. Bu da tahminen 1-2 yıl içerisinde sonuca ulaşabilir. Karacabey’de bazı yerler sanayiye açılmıştır. Bu konuyla alakalı da İstanbul’da biliyorsunuz fazla bir yoğunluk var. Bu yoğunluğun veya nüfus çoğunluğunun bu bölgelere aktarılması gerekiyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin tarıma elverişli olmayan 29 bin dönüm araziyi imara açmak için çalışma başlattığına da işaret eden Sarıbal, “Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu konuyla alakalı ve Uludağ Üniversitesi’nin çalışmasıyla beraber Karacabey’de 29 bin dönüm araziyi imara açma düşünceleri var. 29 bin dönüm arazinin sanayi ve farklı projelere açılması, Karacabey ve Bursa arasında bir hareketlilik meydana getirecektir. Bizim bölgemizdeki arazi fiyatları başka bölgelere göre çok düşük kalmıştır. Bu konuyla da alakalı, yatırımcıların buna dikkat etmesini ve dikkate almasını, hızlı bir şekilde bu bölgede arazi almalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

YENİŞEHİR YATIRIMCIYA GÖZ KIRPIYOR

Yenişehir ilçesinden gayrimenkul danışmanı Sabri Kürün, ilçeyi etkileyen projelerin yatırımcıların dikkatini çektiğini belirterek, “Bu bölgeye, yatırım yapacak vatandaşlarımızı her zaman bekliyoruz. Nedeni ise Otomotiv Test Merkezi’nin Yenişehir’de yapılacak olması, buna istinaden organize sanayi bölgesinin açılması, hızlı tren istasyonun gelmesi, yük tren projesinin olması ve Gebze yapılan 3.köprü bağlantısının Yenişehir’den geçmesidir” dedi.
Arap ülkeleri ve Avrupa ülkelerinden yatırımcıların Yenişehir’i tercih ettiğini ifade eden Kürün, “Yabancılar Yenişehir’e çok sıcak baktıkları gibi gayrimenkul anlamında da yatırım yapıyorlar. Havası, tarımı, hayvancılığı ile de ön plana çıkan ilçemizde Yenişehir Uluslararası Havaalanı’nın olması, Gemlik serbest bölgedeki limanlara yakınlığı ile yatırımcıların dikkati çekiyor. Yatırım yapmak isteyenlere hızla gelişen ve büyüyen, Türkiye’nin en gözde ilçesi olma yolunda hızla ilerleyen Yenişehir’de yatırım yapmalarını öneriyorum” şeklinde konuştu.

MESUT DEMİR-YASİN KESKİN-FATİH AK/İHA
banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.