Genç Mimarlar Platformu, Mimarlar Odası Yönetim Kurulu adaylarını açıkladı

Mimarlar Odası Bursa Şubesi’nin 6-7 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan Genel Kurulu öncesi Bursa Genç Mimarlar Platformu, Yönetim Kurulu adaylarını açıkladı.

Genç Mimarlar Platformu, Mimarlar Odası Yönetim Kurulu adaylarını açıkladı

Genç Mimarlar Platformu Sözcüsü Can Şimşek, düzenlenen basın toplantısında Mimarlar Odası Bursa Şubesi 16. Dönem Yönetim Kurulu'na tekrar aday olduklarını söyledi.

Can Şimşek'in açıklaması şöyle:

Bundan iki yıl önce, 2014 Şubat ayında, Bursa Genç Mimar Platformu olarak Mimarlar Odası Bursa Şubesi 15. Dönem Seçimlerini kazanmış ve Şubemizin 15. Dönem Yönetim Kurulu olarak göreve başlamıştık.

Geçen iki yıl boyunca mesleğimize, kentimize ve ülkemize olan aşkımız ve meslek odamıza olan bağlılığımızla gerek mesleki alanda, gerekse kent mücadelesi alanında birçok çalışma gerçekleştirdik.

Bizler, mesleğimizin torba yasalar ve kanun hükmünde kararnamelerle günden güne itibarsızlaştırıldığı; meslektaşlarımızın tasarımcı olarak değil yalnızca prosedürleri yerine getirmek için çabalayan ara elemanlar olarak görüldüğü, tasarlayana, üretene, emek verene saygının yok denecek kadar az olduğu bir meslek ortamında mesleğini saygın bir şekilde icra edebilmek adına çalışan; çabalayan mimarlarız.

15. dönem süresince gözünü rant bürümüş sermaye sahipleri ve onlara çanak tutan yöneticilerimizle her geçen gün biraz daha yağmalanan ve tahrip edilen kentimizde, kentin kimliğini oluşturan ve her geçen gün talana uğrayan kentsel alanlarımızın yok edilmesine bu güne kadar sessiz kalmadık; bu günden sonra da kalmayacağız.

Sahte mimarlara gün doğuran, müelliflik haklarımız başta olmak üzere mesleki haklarımızı elimizden alan; meslek alanımızın güvencesi Meslek Odamızı günden güne etkisizleştirmeye ve yetkisizleştirmeye çalışan bilim karşıtı odaklara geçit vermeyeceğiz.

Vasat projeleri en ucuza yaptırma yaklaşımını benimsemiş Yerel yönetimlere, ihale yöntemine karşı proje yarışmalarını önermeye; meslek alanındaki en büyük haksız rekabet unsuru olan siyasi kayırmacılığa karşı sesimizi her geçen günden daha çok çıkarmaya devam edeceğiz.

61 yıllık mücadele geçmişiyle TMMOB çatısı altında yer alan Meslek Odamıza, meslek alanlarımıza, kentlerimize ve Ülkemize sahip çıkmak boynumuzun borcudur. İşte bu sorumluluğumuz gereği iki yıllık yoğun mücadeleyle geçen çalışma döneminin ardından, daha yoğun geçecek bir ikinci yönetim dönemine daha talibiz. Bu amaç doğrultusunda siz değerli meslektaşlarımızı mesleğimize ve meslek odamıza sahip çıkmaya çağırıyoruz; 8 Şubat 2016 günü 16. Dönem Yönetim Kurulu olarak mücadeleye devam edebilmek için 7 Şubat Seçimlerimizde desteğinizi ve oylarınızı bekliyoruz.


arkitera.com'dan Nilüfer Karakoç'un haberine göre, Genç Mimarlar Platformu'nun, Mimarlar Odası Bursa Şubesi 16. Dönem Yönetim Kurulu Asil Adayları; Can Şimşek, Üzeyir Güven, Zümre İlgün Selçuk, Zuhal Aslı Saka, İlke Çalışkan, Seyhun Öner, Serhat Sarğın, Yedek Adayları; Deniz Ildız Öner, Mustafa Köse, Can Şahin, Rıdvan Emre Öztürk, Hakan Topcu, Mustafa Sağlık, Bihter Görüşen olarak açıklandı.

ulusalkanal.com.tr
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.