İzmir’de Öncüler İşçi Partisi’ne Katıldı

İşçi Partisi İzmir İl Örgütü toplumun öncü yurtseverleri ile üye katılım töreni gerçekleştirdi.Aralarında siyasi parti il başkanları ve yöneticilerinin, belediye başkanlarını, belediye meclis üyeliği yapmış şahsiyetlerin, emekli komutanların, akademisyenlerin, sendikacıların, kitle örgütü başkanlarının ve spor kulüpleri yöneticilerinin de bulunduğu öncüler İşçi Partisi’ne üye oldu. 22 Kasım günü İzmir Karaca Otel’de gerçekleştirilen törene çok sayıda yurttaş katıldı.

İzmir’de Öncüler İşçi Partisi’ne Katıldı

İşçi Partisi İzmir İl Örgütü toplumun öncü yurtseverleri ile üye katılım töreni gerçekleştirdi.Aralarında siyasi parti il başkanları ve yöneticilerinin, belediye başkanlarını, belediye meclis üyeliği yapmış şahsiyetlerin, emekli komutanların, akademisyenlerin, sendikacıların, kitle örgütü başkanlarının ve spor kulüpleri yöneticilerinin de bulunduğu öncüler İşçi Partisi’ne üye oldu. 22 Kasım günü İzmir Karaca Otel’de gerçekleştirilen törene çok sayıda yurttaş katıldı.

200 YILLIK ALTI OK SÜRECİNDEYİZ
Açılış konuşmasını İşçi Partisi İzmir İl Başkanı Avukat Tugay Şen yaptı. Şen konuşmasında,“Türkiye’yi kurtaracak olan tek program Türk Devrimi’nin programı olan altı oktur. Türkiyemiz Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde altı ok programıyla gerçekleştirdiği devrimi bugün tamamlama göreviyle karşı karşıyadır. Altı ok bazılarının zannettiği gibi salt siyasi bir partinin ambleminde yer alan bir kavram değildir. Altı ok Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 5 Şubat 1937’de Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na devletin temel ilkesi olarak kaydedilen ve anayasal güvence altına alınan Türk Devrimi’nin ilkeleridir. O yüzden altı ok İşçi Partisi başta olmak üzere Türk Milleti’nin ve tüm Atatürkçülerin, yurtseverlerin ortak programıdır. Biz bu programı Türkiye’nin kurtuluşu olarak gördüğümüz için İşçi Partisi olarak mücadelemizi sürdürüyoruz. Türkiye’nin çözümü 200 yıldan beri Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik ve Devrimciliktir. Şimdi 200 yıllık milli demokratik devrim görevimizi tamamlama dönemine girmiş bulunuyoruz. Biz bazıları gibi milletvekili olma şirketleri kurma derdinde değiliz. Biz Türkiye’de bugün mevcut olan muhalefet boşluğunu doldurma derdinde değiliz. Türkiye’de bugün en büyük sorun olan iktidar boşluğunu doldurmaya adayız” dedi.

Açılış konuşmasının ardından öncüler konuşma yaptı. İlk olarak Güzelbahçe Kurucu Belediye Başkanı Hülya Yarbuz konuştu. Yarbuz İşçi Partisi’ne üye olma sebebini şöyle açıkladı: “Anavatan Partisi’ne kayıtlandığım zaman bir söz vermiştim. Bu partide siyasi hayatıma başladım, burada noktalayacağım diye. Partinin kapanmasıyla aktif siyasete son verdim ama ülkeme karşı asla duyarsız kalamazdım. 5 yıl boyunca bana onur veren çok teklifler aldım ancak inanmadığım bir davaya başımı koyamazdım. Atatürk Türkiye’sinin, Atatürk İnkılaplarının geldiği noktayı görmek uykularımı kaçırıyordu. 1 sene önce abim vefat etmeden bana demişti ki, ‘Şu hastaneden çıkalım, gidip İşçi Partisi’ne üye olalım’. Artık bu ülkeyi kurtaracak başka parti göremiyorum. Lozan’da Ermeni soykırımı yoktur diyen Doğu Perinçek’in mücadelesi, son 5 yılda ordumuzun mensuplarının uydurma davalarla hapsedilmesi beni buraya getirdi”

MİLLİ HÜKÜMET PROGRAMINDA KURUCU DEVLET FELSEFESİ YAZILIDIR
Daha sonra Balyoz Davası’ndan yargılanan Emekli Tümgeneral Ayhan Gümüş söz aldı. Gümüş, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganları eşliğinde konuşmasını yaptı. Gümüş, “2 yıllık tutukluluk sürecimde hep arayışa girdim. Artık bana TSK’da hizmet etme hakkı vermeyeceklerini biliyordum. Dönemin komutanları yaşananlara karşı direnç göstermemişlerdi. Maalesef bazı insanlar içinde bulunduğumuz süreçte gaflet ve dalelet içerisindeydi. Cumhuriyetin özü bugün Milli Hükümet Programı’nda olduğu için İşçi Partisi’ne geldim. Bu program, Atatürk’ün nutkunun yanında ikinci başucu kitabımdır. Haksızlıklar karşısında susmak bize yakışmazdı. Bunun için ben İşçi Partisi’ndeyim. 14 yaşında TSK’ya girmiştim, şimdi 56 yaşında İşçi Partisi’ne üye oluyorum. Bugün benim üçüncü doğum günüm” diyerek neden İşçi Partisi’ne katıldığını belirtti.
Soma maden işçisi ve Türkiye Maden İş Soma 3 Nolu Şube Sekreteri Sefa Köken, salondan yoğun alkış aldı. Maden işçi Köken, “Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya çalışanlar, Türk Bayrağı’nı indirmeye çalışanlar, Atatürk’ü ve Atatürkçülüğü yok etmeye çalışan insanlar var. Benim bu hayatta 3 değerim ülkem, bayrağım ve Atatürk’tür. Ben bir maden işçisi olarak bu sebeple İşçi Partisi’ne üye oldum” diyerek ülkeyi kurtarma görevinin öncülere düştüğünü söyledi.

“VATAN, EMEK, NAMUS İÇİN İŞÇİ PARTİSİ’NDEYİM”

Eski CHP Tire Belediye Meclis Üyesi İsmet Bozdağ da İşçi Partisi’ne katılanlar arasındaydı. İşçi Partisi’ne üye olarak boynuna bir madalya taktığını söyleyen Bozdağ, “Babam Pembe Köşk’ün, İsmet İnönü’nün özel berberiydi. Bana bir nasihatı vardı: ‘Eğer bir gün siyasetle uğraşacaksan CHP’de olacaksın’. Bizim evimize ekmek girmezdi Ulus Gazetesi girerdi. Biz Tire’de Fetullah’ın Işık evlerine karşı Cumhuriyet’in Ata evlerini açtık. 2011 yılında Cumhuriyet Güçbirliği projesine destek verdiğim için CHP’den sözlü ya da yazılı savunmam alınmadan ihraç edildiğim. CHP’nin bugün geldiği yeri gördükçe bu benim için bir şeref madalyası oluyor. Bugün İşçi Partisi’ne katılmakla yeni bir madalya daha almış oldum. Mustafa Kemal’in bize verdiği görevi yetiştirmek için emek, namus ve vatan cephesinde mücadele etmek gerektiğinin farkındayım” şeklinde konuştu.
“CHP’nin beyni bir yabancı operasyonla ele geçirilmiştir. CHP’de altı ok ruhunu taşıyan insanlar CHP’den koptuk ve kopuyoruz. İçinde bulunduğumuz süreç Sevr sürecidir ve bu sürece direnen tek parti İşçi Partisi’dir” diyen Karşıyaka Spor Klubü Yöneticisi Hakan Düzdemir ise CHP içinde yaşananları anlattı.

ATATÜRK’ÜN CHP’SİNE KATILIYORUZ
Eski CHP İzmir İl BaşkanıTuran Karakaş, “Görüyorum ki CHP bizim kişiliğimizle oynuyor. Bunu hazmetmem mümkün değil. Atatürk’ü sevmek zorunda, altı oka inanmak zorunda değilim diyen CHP vekilleri var. Onlar CHP koltuklarını doldursunlar, meyhaneleri ele geçirebilirle ama altı oku ele geçiremezler. Ben CHP’den istifa edip İşçi Partisi’ne katılma kararı aldım. Parti değiştirmiyorum, gerçek CHP’ye geçiyorum” diyerek günümüzde altı oka sahip çıkan tek partinin İşçi Partisi olduğunu belirtti.

ulusalkanal.com.tr


banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.