Kardan adam rekoru kıracaklar

Rize Valiliği ve Ekşioğlu Vakfı tarafından hayata geçirilen 'Rize'de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi' (RENK) kapsamında, 11 Nisan Cumartesi günü Ovit Yaylası'nda ‘Dünyada En Çok Çocukla En Kısa Sürede Kardan Adam Yapma’ rekoru kırılacak.

Kardan adam rekoru kıracaklar

 Rize Valiliği ve Ekşioğlu Vakfı tarafından hayata geçirilen 'Rize'de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi' (RENK) kapsamında, 11 Nisan Cumartesi günü Ovit Yaylası'nda ‘Dünyada En Çok Çocukla En Kısa Sürede Kardan Adam Yapma’ rekoru kırılacak.

Rize Valiliği ve Ekşioğlu Vakfı tarafından hayata geçirilen RENK'e destek amacıyla, il merkezi ve 11 ilçenin okullarından 450 öğrencinin katılımıyla, Ovit Yaylası'nda 4. Uluslararası Ovit Kar Festivali düzenlenecek. 11 Nisan Cumartesi günü saat 10.00 ile 18.00 arasında gerçekleşecek etkinlikte ‘Dünyada En Çok Çocukla Kardan Adam Yapma’ rekoru kırılarak Rize’deki proje dünya çocuk rekorlarına ismini yazdıracak. Daha önce 200 çocukla Rusya ve 260 çocukla İsviçre’de kardan adam yapma rekorunun kırıldığı belirtildi.

OVİT YAYLASINDA ‘RENK’Lİ REKOR DENEMESİ

Ekşioğlu Vakfı Basın Danışmanı ve Organizatör Necati Selvitop, Rize Valiliği ile ortak hayata geçirdikleri projeye, Rize Belediyesi başta olmak üzere tüm belediyelerinin de destek verdiği belirterek, Rize’nin çocukları ile Ovit’te bir rekora imza atmayı hedeflediklerini söyledi. Selvitop, “Ekşioğlu Vakfı olarak Rize’nin eğitim sıralamasını yukarılara çekmek için çalışan Rize Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çabalarına katkı sağlamak amacıyla vakıf olarak elimizi taşın altına koymak istedik. Vakıf Başkanımız Ali Ekşi’nin öncülüğünde RENK projesine destek için rekorlarla anılan Ovit yaylasında dünyada en çok çocukla kardan adam yapma rekorunu kıracağız. İl merkezi ve 11 ilçemizden misafirimiz olacak olan 450 öğrenci ile birlikte öğretmen ve milli eğitim camiamızdan toplamda 570 eğitimci ile güzel bir rekor denemesi yapacağız” dedi.

ALİ EKŞİ: EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ


Ekşioğlu Vakfı Başkanı Ali Ekşi, sosyal sorumluluk anlayışları gereği vakıf olarak eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, “Biliyoruz ki milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş, ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi yetişmesi ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye’nin yolu da eğitimden geçmektedir. Bu nedenle Rize’de yürütülen RENK projesine destek amacıyla Rize valiliğimizle birlikte Ovit yaylasında çocukların gönüllerince eğleneceği ve kardan adam yaparak rekor denemesi yapacakları kar festivalinin bu yıl 4’üncüsünü düzenliyoruz. Tüm Rizelileri ve halkımızı kar festivalimize bekliyoruz.” dedi.
Ali Ekşi ayrıca “Bize bu organizasyonda destek veren Rize’nin eğitim düzeyini en üst seviyeye çıkarmak için gecesini gündüzüne katan Rize Valimiz sayın Ersin Yazıcı başta olmak üzere Milli Eğitim camiamıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

GÖKHAN BİRBEN VE YASEMİN YILDIZ KONSERİ


Dünya Çocuk Rekorları Türkiye Temsilcileri Rekor Danışmanları Prof. Dr. Orhan Kural ve Aydın Türkgücü’nün de hazır bulanacağı etkinlikte sanatçılar Gökhan Birben ve Yasemin Yıldız da sahne alacak.

OVİT’TE İNCELEME YAPILDI

Ekşioğlu Vakfı Basın Danışmanı ve Organizatör Necati Selvitop ile Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Cüneyt Kamacı, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilisi Öner Çakal ile birlikte Özel İdare yetkilileri ve bazı okul müdürleri Ovit Dağı'nda incelemelerde bulundu.

DHA

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.