Tekirdağ’da Güçbirliği için ilk adım

Milli Merkez illerdeki Güçbirliği toplantılarına devam ediyor. Bunlardan biri olan Tekirdağ’da Milli Merkez Güçbirliği Toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya TBMM Eski Başkanı ve Millî Merkez Başkanı Hüsamettin Cindoruk, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Millî Merkez Yönetim Kurulu üyesi Ferit İlsever, Milli Merkez Genel Sekreteri Haluk Dural ve Yeniçağ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağ konuşmacı olarak katıldı. Toplantı Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşının okunması ile başladı. Toplantının sonunda Milli Merkez Yönetim Kurulunun bildirisi okundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Tekirdağ’da Güçbirliği için ilk adım

Tekirdağ da Milli Merkez’in Yönetim Kuruluna katılanlar sahneye davet edildi ve oylamaya sunuldu. Toplantıya katılan Tekirdağlılar Tekirdağ Yönetim Kurulunu oy birliği ile kabul etti. Toplantıya katılan konuşmacılar Tekirdağlılara bilgiler verdi.

TBMM Eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk Türkiye’de iki büyük tehlike baş gösterdi diyerek şunları söyledi. “bugün Türkiye’de iki büyük tehlike baş gösterdi birincisi Misak-ı Millî sınırlarımız tehlikeye düştü. Misak-ı Millî sınırlarımız değiştirilmek isteniyor. İkincisi ise Cumhuriyet rejimimiz tehlikede Cumhuriyet değerleri ile oynayarak rejimi ortadan kaldırmak istiyorlar.” dedi.

Emek Ve Cumhuriyet Güçleri 24 Ocakta Ankara’da Olacak.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever Yatağan ve Zonguldak işçilerinin 24 Ocak’ta yapacakları yürüyüşü hatırlatarak şöyle konuştu. “24 Ocak’ta Yatağan işçisi ve Zonguldak işçisi Ankara yürüyüşüne başlayacak. Biz İşçi Partisi olarak, Milli Merkez olarak ve Cumhuriyet Halk Partisindeki dostlarımız bu işçilerin yürüyüşünde onlarla birlikte olacağız, Hükümet İstifa sloganları ile Ankara’da Meclisin kapılarına dayanacağız. Bu yürüyüş Cumhuriyet kuvvetleri ile emek kuvvetlerinin birleştiği bir yürüyüş olacak. Vatan millet, emek düşmanları Türk milletinin gerçek gücünü görecek.” dedi.

Sağ ve Sol Atatürk’te Birleştik

Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ ise konuşmasında şu noktalara değindi. “bizim Türkiye’de eskiden kalma bir hastalık var; sağcılar Devrim sözcüğünden korkar, solcular millî, milliyetçi kelimelerinden korkar. Ama biz demiyor muyuz Atatürk’te Birleştik diye Atatürk’ün altı okunda hem devrimcilik var, hem milliyetçilik var hem de Cumhuriyetçilik var. O zaman her anti emperyalist olan her ulusalcı olan her milliyetçi olan her Türk vatandaşı hem devrimci olmak hem de milliyetçi olmak zorundadır.” dedi.

BOP’a Türk Milleti Geçit Vermedi.

En son konuşma yapan Milli Merkez Genel Sekreteri Haluk Dural BOP’ne değinerek şöyle dedi. “ Amerika bizim doğumuzda bir Kürdistan yaratmak istedi. Rusya ve İran’ı da denetim altına alacak, Hazar Denizi Petrollerini de kolay yoldan taşıyacağı bir Kürdistan yapma projesi vardı. Bu projeye uygun da Türkiye’de bir anayasa değişikliği yapılacaktı. Biz Milli Anayasa Forumları ile birlikte insanları her yerde insanları bilgilendirdik ve ayağa kalkan Türk Milleti ile birlikte bu projeleri çöpe attık.” dedi.

Toplantı sonunda salonda Gençliğe Hitabe okundu. Salon hep bir ağızdan “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganı attı.

Toplantıya Tekirdağ Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem, İşçi Partisi Tekirdağ İl Başkanı Zafer Şen, TMMOB Tekirdağ Temsilcisi Cemal Polat, Tekirdağ Mimarlar Odası Başkanı Gökhan Tanrıöver, Türk Kadınlar Birliği Tekirdağ Şube Başkanı Nural Ülker, DP Tekirdağ Merkez İlçe Başkanı Zafer İnandılar, ADD Çorlu Şube Başkanı Yüksel Gür, Emekçi Öğretmenler Derneği Tekirdağ Şube Başkanı Şahser Met, Tekirdağ Belediye Meclis Üyesi, Vedat Kaçar, İşçi Partisi Hayrabolu, Şarköy, Saray, Şarköy, Çorlu, Çerkezköy ilçe örgütleri, DP Hayrabolu ilçe sekreteri Ahmet Murçak, Marmara Ereğlisi CHP eski ilçe Başkanı Ali Aygör, Tekirdağ CHP Merkez İlçe Eski Başkanı Savaş Erdem ve çok sayıda Tekirdağlı yurttaş katıldı.

Haber: İmdat Şahin
ulusalkanal.com.tr

 

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.